32_20230411_170207.png
82_20240325_094658.jpg

Turnaj základních škol 2024

V pátek se uskutečnil další ročník florbalového turnaje pro základní školy - O Pohár starosty MO Pardubice II. Nově se hrálo také v kategorii holek 4. až 5. třída!

1.-3. třída

Holky a kluci ze ZŠ Polabiny 1 a ZŠ Ohrazenice v pátek 22. března utkaly na turnaji škol. Více škol z Polabin se bohužel nezapojilo. Turnaj hrálo 34 dětí ze zmíněných dvou škol, které se tak hrály atypický turnaj - souboj dvou škol o celkové vítězství. Z toho se nakonec díky týmu dívek radovala ZŠ Ohrazenice.

V průběhu turnaje si děti mohly vyzkoušet několik dovednostních disciplín, které otestovaly jejich motorické a technické dovednosti, a rozvíjely jejich komunikaci a spolupráci v týmu.


4.-5. třída holky

Premiéra této věkové kategorie ukázala potenciál možného zapojení dalších škol. Do prvního ročníku se zapojily ZŠ Ohrazenice, ZŠ Svítkov a ZŠ Závodu Míru (2 týmy). V systému hry 3+1 se na malém hřišti prohánělo 29 dětí.

Zápasy byly vyrovnané, holky se v průběhu turnaje neustále zlepšovaly. 

Nakonec se turnaj opanoval tým ZŠ Závodu Míru, který bral 1. a 3. místo. Krásné stříbrné místo si uhrála ZŠ Svítkov. 

Věříme, že i díky tomuto turnaji, si děti ke sportu, ať už půjde o florbal nebo jiný sport, najdou svou cestu.


"Děti vedou děti" aneb ti, díky kterým se turnaj uskutečnil

Děti byly vedené dětmi, respektive mládeží :-) z řad našich hráček a hráčů. Každý z nich měl na starosti jeden tým, kde pomáhal učitelům, vysvětloval dětem výklad rozhodčích či správné držení florbalky, a v neposlední řadě se staral o zábavu dětí.

Žádný turnaj by se neobešel bez pořadatelů, my se můžeme opřít o holky a kluky z našeho klubu.

Zápasy řídili licencovaní rozhodčí, díky kterým hra plynula, a děti se mohly prakticky naučit základní pravidla.


Chceme touto cestou moc poděkovat Univerzitě Pardubice za prostory haly, ve kterých se turnaj konal, Městskému obvodu II za podporu akce, a především všem školám, učitelům a dětem za účast.

Související články

Haga Pardubice