Informace o klubu

Jsme florbalový klub HAGA Pardubice. Máme ženskou a mužskou složku. Zároveň vedeme kroužky nezávodní gymnastiky.

4_20230126_182327.jpg

Vznik klubu

Určitě se ptáte, co ta HAGA vlastně znamená? Pojďme si to trochu objasnit.

Základem všeho byla parta kamarádů, kteří společně vyrostli na pardubickém sídlišti Cihelna. Jako malí kluci jsme se každý den scházeli venku na hřišti a hráli všechny možné sporty. Postupem času se každý z nás začal věnovat více "svému" sportu a naše společné aktivity šly trochu stranou.

V roce 2014 ale nastal zlom. Cítili jsme se, že nás naše prioritní sporty již tolik nenaplňují, a začali jsme vymýšlet, kde bychom mohli obnovit naši starou partu. Zvolili jsme florbal, jelikož nás bavil a taky jsme věděli, že se v něm úplně neztratíme.

Nově vznikající klub jsme nazvali HAGA Pardubice. Slovo HAGA je složenina z příjmení a jména manželky jednoho z nás, která nám od začátku fandila a byla velkou oporou na jednom z prvních turnajů, kterého jsme se jako tým zúčastnili (a také ho vyhráli :)). Vyřešili jsme veškeré papírování a 27. 6. 2014 oficiálně vznikl klub.

Od počátku se vedle florbalu věnujeme také pořádání různých amatérských sportovních turnajů, díky kterým neustále poznáváme neskutečný počet skvělých lidí. Máme za sebou turnaje v badmintonu, míčových vícebojích, šestkovém a plážovém volejbalu. Snažíme se stále vymýšlet nové modifikace, aby nás to všechny stále bavilo. Pro představu, jak to na našich akcích vypadá, mrkněte na naší fotogalerii.

Neustále přibíráme nové členy

Vedle našich všech aktivit probíhá stálý nábor nových hráček a hráčů do všech týmů. Našim cílem je vytvořit postupně plnohodnotný ženský florbalový oddíl, který se bude moci účastnit celostátních soutěží. Hledáme proto dívky všech kategorií, které mají rády sport, zábavu a chtějí poznat nové kamarády/ky. Pro chlapce nabízíme zázemí menšího oddílu s ambicemi hrát nižší celostátní soutěže, kde budou vyrůstat v jedné partě s dívkami a budou se všestranně rozvíjet.

Nemusíte být ale jen hráči, abyste se k nám mohli přidat. Hledáme také trenéry, kteří se budou o naše prcky starat a kterým pomůžeme se neustále vzdělávat, pokud o to bude zájem. V neposlední řadě nabízíme možnost stát se rozhodčím, která skýtá i formu menšího přivýdělku.

Spolupráce s DDM

V podstatě od začátku působení v soutěžích Českého florbalu spolupracujeme s DDM Alfa Pardubice. Díky tomu máme lepší zázemí (zajištění tělocvičen, sklad věcí), více trenérů a v neposlední řadě také nábor nových hráček a hráčů, kteří se chtějí věnovat florbalu více než jedenkrát týdně na kroužku.