32_20230411_170207.png
8_20230404_145907.jpg

Florbalové turnaje ZŠ pro 1. a 2. stupeň

O Pohár starosty MO Pardubice II. Poslední dva týdny se pátky nesly v duchu turnajů pro základní školy.

1. - 3. třída

První pátek, 24. 3. se florbalových holí a gólmanských výstrojí ujali chlapci a dívky z 1. – 3. tříd základních škol. Turnaje se účastnilo celkem 66 dětí ze ZŠ Polabiny 1, ZŠ Polabiny 3, Ohrazenic a Svítkova. Kromě samotných zápasů, hraných na malém hřišti v systému 3+1, se během turnaje děti utkaly ještě v několika dovednostních soutěží, které dávaly důraz na jejich motorické a technické dovednosti.

Ke každé škole byl přiřazen jeden asistent z řad trenérů našeho oddílu, který dětem ve volných chvílích ukazoval základy florbalu, učil je správné držení florbalové hole a zábavnými cvičeními je vtahoval do našeho krásného sportu.

Celkově turnaj opanovala ZŠ Polabiny 1 v chlapecké a ZŠ Polabiny 3 v dívčí kategorii, ovšem radost ze hry, zážitky a dobrý pocit z pohybu si odnesli všichni hráči. Věříme, že i díky tomuto turnaji, si děti ke sportu, ať už půjde o florbal nebo jiný sport, najdou svou cestu i v budoucnu.

IMG_7608 Large6. - 7. třída

Druhý pátek, 31. 3. na turnaj přijely děti absolvující právě 6. – 7. třídu na svých základních školách. Konkrétně pak jde o školy ZŠ Polabiny 1, ZŠ Polabiny 2, ZŠ Polabiny 3, ZŠ Ohrazenice, ZŠ Svítkov a ZŠ Dašice. Velký zájem byl o obě kategorie, chlapeckých týmů se účastnilo celkově 8, dívčích pak 7, celkově se na turnaji objevilo 137 dětí.

Celkově byl turnaj velmi nabitý zajímavými situacemi, krásnými souboji a sportovním duchem. Na konci turnaje jsme pak mohli oslavovat vítězství ZŠ Polabiny 3 v chlapecké a ZŠ Ohrazenice v dívčí kategorii.

IMG_7732

Chceme touto cestou moc poděkovat Univerzitě Pardubice za prostory haly, ve kterých se turnaj konal, Městskému obvodu II za podporu akce, a především všem školám, učitelům a dětem za účast.


Věříme, že se nultý ročník všem líbil a stal se dobrou vstupní investicí pro další budoucí pořádání turnajů.

autor: Tomáš Šimon