Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
38_20231023_091401.jpg

Shrnutí: ženské áčko přivezlo 4 body ze Rtyně, mužské áčko doma bez bodu

Bodově nejúspěšnějšími týmy byli ženy "A" a starší žáci, z venkovních turnajů si přivezli 4 body. Ženský "B" tým remizoval s Vysokým Mýtem. Turnaje se příliš nepovedly obou mužským týmům a dorostenkám.

Ženy A

První zápas turnaje nabídl plný vzrušení a několik skvělých momentů, které diváci jistě ocenili. Utkání se odehrálo mezi týmy HAGA Ladies Pardubice a FBK Jičín a zanechalo nám několik zajímavých okamžiků. Zápas začal úvodním gólem týmu FBK Jičín, který se dostal do vedení 1:0. Šárka Chlumská střelou poslala svůj tým na vedení Nicméně HAGA Ladies Pardubice rychle odpověděly a vyrovnaly skóre 1:1 díky gólu. První třetina zápasu skončila bez dalších branek, ale to se brzy změnilo, jakmile se dostalo do druhé části. Tým HAGA Ladies Pardubice začal střílet góly a převzal kontrolu nad zápasem. Ludmila Jirásková a Agáta Schejbalová vytvořily účinnou dvojici a střelily několik gólů, což přivedlo tým HAGA Ladies Pardubice do vedení 5:1. FBK Jičín se však nevzdal a během zápasu střelil několik dalších gólů, aby se pokusil o obrat. Nicméně HAGA Ladies Pardubice si udržely svůj náskok a zápas skončil výhrou 7:4 ve prospěch Pardubic. 

Druhý zápas ženy sehrály s TJ Jablonné nad Orlicí, a opět jsme byli svědky napínavého střetnutí. První část  branku nenabídla, pouze do došlo k vyloučení hráčky Jablonného nad Orlicí. Bohužel podobný scénář měla i druhá třetina jen s tím rozdílem, že byla vyloučena hráčka HAGY. Poslední perioda už nabídla góly, když Veronika Geršlová poslala svůj tým do vedení 1:0. Avšak HAGA Ladies Pardubice nechtěly zůstat pozadu a Petra Štochlová brzy vyrovnala skóre na 1:1 s asistencí Ludmily Jiráskové. Přestože se oba týmy snažily dostat do vedení, brankářky a obranné formace zůstaly silné a góly byly vzácné. Až koncovka zápasu měla dramatický průběh. Nejprve Vondráčková poslala Jablonné do vedení v čase 43:13, následně si HAGA vzala oddechový čas. A 53 sekund před koncem srovnala Jana Sochová na 2:2, čímž se bylo rozhodnuto o dělbě bodů.


Muži A

Florbalový turnaj odstartoval prvním zápasem mezi družstvy Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí a HAGA Pardubice. První část zápasu byla plná vzrušujících momentů, a fanoušci nebyli zklamáni. Už v první minutě hry se Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí dostali do vedení, když hráč Vojtěch Pršala vstřelil branku, asistoval mu Jiří Kramer. Tento gól nastartoval zápas a vytvořil napínavou atmosféru na hřišti. Druhá část zápasu byla také plná akce. Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí přidali další tři branky, a to díky skvělému týmovému výkonu. Hráči Filip Frýda, Zbyněk Zejda, Michal Martinek a Tomáš Havlík se v této části střelecky prosadili, a dali tak svému týmu náskok 5:0. Naši hráči se ale nevzdali a na začátku poslední třetiny se podařilo snížit skóre na 2:5. Branky vstřelili hráči Matouš Sákra a David Honzíček, asistoval jim Martin Puchýř a Jan Buben. Jenže pak v závěru přidali hráči Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí další dvě branky o vítězi bylo rozhodnuto.

Pro druhý zápas nám los přiřadil FBK Kobra Tatran Hostinné, a i tento duel přinesl spoustu vzrušení a gólů. Úvodní část zápasu byla plná akce, a diváci se dočkali hned tří branek. Hned v první minutě se trefil hráč Daniel Holubec z FBK Kobra Tatran Hostinné, asistoval mu Ondřej Holba. Brzy nato přidali další gól hráči  Šimon Shon s Matějem Máslem, což posunulo jejich tým do tříbrankového vedení. Druhá část zápasu začala snížením HAGA Pardubice na 1:3, když se trefil hráč Matouš Sákra s asistencí Petra Kučery. Nicméně, FBK Kobra Tatran Hostinné odpověděli brankou hráče Martina Pikory a upevnili své vedení na 1:4. To byl začátek série gólů pro FBK Kobra Tatran Hostinné, kteří postupně přidali další tři branky, a to díky šikovným kombinacím a efektivnímu zakončení. V závěrečné části hry se HAGA Pardubice snažili znovu snížit manko, a podařilo se jim dvakrát skórovat, včetně gólu hráče Petra Kučery a Matouše Sákry. Nicméně, FBK Kobra Tatran Hostinné udržely své vedení a nakonec zvítězily 8:3.


Muži B

První střetnutí nabídlo divákům napínavý a vyrovnaný souboj mezi týmy FBK Piráti Sokol Chrudim a HAGA Pardubice B. Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že se bude jednat o skvělý sportovní zážitek. Zápas začal rychle, a branku na straně FBK Piráti Sokol Chrudim otevřel Lukáš Pavuk s asistencí Vojtěcha Sedláčka. Tím poslal svůj tým do vedení 1:0. Druhá část byla opět plná akce. HAGA Pardubice B však nechtěli zaostávat a brzy vyrovnali skóre. Daniel Bořetický vstřelil branku s asistencí Martina Drápalíka, čímž se stav vyrovnal na 1:1. Ondřej Beran vstřelil branku pro FBK Piráti Sokol Chrudim a poslal svůj tým do vedení 2:1. Jiří Pulkrábek však na straně HAGA Pardubice B vyrovnal na 2:2. Následně FBK Piráti Sokol Chrudim získaly vedení 4:2 díky brankám Jakuba Kofroně a Daniela Brtnického. Začátek třetí periody přinesl další branku Chrudimi. Pak byla série vyloučení na obou stranách. V závěrečných minutách utkání se HAGA Pardubice B pokoušeli o vyrovnání, ale FBK Piráti Sokol Chrudim dokázali přidat branku. Pavel Holan zpečetil výhru FBK Piráti Sokol Chrudim na konečných 6:4.

Druhý zápas byl plný napětí a nečekaných obratů, přičemž týmy HAGA Pardubice B a ŽSK Třemošnice se utkaly v divokém souboji. Zápas začal rychlým gólem na straně HAGA Pardubice B, když Martin Drápalík vstřelil branku s asistencí Daniela Bořetického. Tím otevřel skóre na 1:0. ŽSK Třemošnice však rychle odpověděli a vstřelili několik brankových zásahů v krátkém sledu. Lukáš Dvořáček (2x), Matěj Dvořáček, a Miloslav Klepač přidali góly, což poslalo jejich tým do vedení 4:1. HAGA Pardubice B se však nenechali porazit a začali střílet branky. Daniel Půlpán, Daniel Bořetický a Jiří Pulkrábek se postarali o snížení skóre na 5:4. Ve druhé části hry Třebonice ihned navýšila náskok. Nic s tím nezměnil ani následný gól Jana Seinera z HAGY. ŽSK Třemošnice pak vsítila rychlé tři góly, čímž v podstatě rozhodla o vítězi zápasu. Daniel Pulpán pak ještě snížil na 9:6, ale to bylo vše. Třetí třetina už branky nenabídla.


Ženy B

První zápas florbalového turnaje nabídl fanouškům divokou jízdu plnou vzrušení a gólů. Týmy FTC Vysoké Mýto a HAGA Ladies Pardubice B se střetly v napínavém souboji, který skončil nerozhodně 5:5. Zápas byl plný emocí a dramatických momentů. Už od začátku utkání bylo jasné, že oba týmy jsou na stejné úrovni a jsou připraveny dát do toho vše. HAGA Ladies Pardubice B otevřely skóre brankou Kateřiny Peškové, která byla asistována Hanou Korelovou. PotéLadies znovu udeřily, tentokrát brankou Lenky Kubaštové, ale FTC Vysoké Mýto rychle odpovědělo a snížilo skóre díky Andrei Šedové. První část končila stavem 2:1 ve prospěch HAGA Ladies Pardubice B, ale druhá část byla plná dramatických momentů. Tamara Adámková vstřelila branku a vyrovnala na 2:2. Později Denisa Peroutková při trestném střílení dala vedení FTC Vysoké Mýto. V průběhu druhé části došlo k dalším vyloučením, což přidalo na napětí. V závěru prostřední části HAGA snížila brankou Kateřiny Peškové, která opět vyrovnala na 3:3. Kristýna Spurná vstřelila branku a posunula FTC Vysoké Mýto znovu do vedení na začátku poslední periody. Následovaly další branky na obou stranách, včetně gólu, který uzavřel skóre na konečných 5:5. Tento zápas byl přesně tím, co si fanoušci florbalu přejí - plný akce, dramatických momentů a brankářských zákroků. Obě družstva si zaslouží uznání za jejich výkon a nasazení.

Týmy IBK Hradec Králové B a HAGA Ladies Pardubice B se utkaly v napínavém souboji, který skončil vítězstvím IBK Hradec Králové B se skóre 3:1. Zápas byl opět plný dramatických momentů a šikovných gólů. První část začala velmi aktivně a brzy přišel první gól utkání. Kristýna Raab z IBK Hradec Králové B vstřelila branku, která přivedla svůj tým do vedení 1:0. Před tím ještě došlo k vyloučení hráčky Kristýny Raab za sekání, což přidalo na napětí. Nicméně, HAGA Ladies Pardubice B dokázaly vyrovnat díky brance Anety Johnové. Druhá část zápasu byla plná bojovného ducha, ale branky se dlouho nedočkávali. Výrazný moment přišel, kdy Aneta Vancová z IBK Hradec Králové B byla vyloučena na 2 minuty za hrubost. To poskytlo HAGA Ladies Pardubice B příležitost ke skórování, ale gól nepadl. Branku naopak vstřelilo IBK, Anna Miholová zvýšila na 2:1. Třetí část začala s vedením IBK Hradec Králové, následně Lenka Karalová přidala další gól, čímž zajistila vítězství týmu.


Dorostenky

Zápas, který se odehrál s velkým očekáváním, začal v režii hráček FbK TJ Svitavy. Již v první minutě se trefila Kristýna Štursová, která otevřela skóre. Její gól byl jen začátkem jejího skvělého vystoupení v tomto zápase. Hned poté, v rozmezí pouhých deseti sekund, Aneta Zavoralová zamířila na branku a podařilo se jí skórovat. Tým FbK TJ Svitavy rychle získal vedení 2:0. Další branka na sebe čekat nenechal dlouho čekat. Kristýna Štursová přidala třetí gól pro FbK TJ Svitavy, a to díky asistenci Kateřiny Konečné. Tým si tak upevnil své vedení na 3:0. Další dvě branky vstřelila Kristýna Štursová, která se stala nezpochybnitelnou hrdinkou zápasu. S celkem čtyřmi brankami na svém kontě výrazně přispěla k vítězství svého týmu. Závěr třetí části zápasu byl poznamenán dalším gólem, tentokrát od Barbory Dobešové, která zakončila skvělé představení týmu FbK TJ Svitavy. Celkový výsledek zápasu byl 6:0 pro tým FbK TJ Svitavy, což ukázalo jejich dominanci na hřišti.

Ve druhém zápase florbalového turnaje se tým Orel Přelouč postavil proti týmu HAGA Girls Pardubice, a ukázal svou sílu a odhodlání k vítězství. Zápas začal brankou týmu HAGA Girls Pardubice, kdy se v první části střetnutí trefila Sofie Schejbalová v přesilové hře, kdy ji krásně našla přihrávkou Amálie Kovaříková. Nicméně, Orel Přelouč se nenechal zlomit a dokázal rychle odpovědět. Ve druhé části Natálie Pevná dokázala vyrovnat skóre. Orel Přelouč se chopil iniciativy a začal střílet branky. Lucie Kothová,Laura Lapková, a Ema Loužilová přidaly další góly, což posunulo Orel Přelouč na vedení 4:1. Třetí část zápasu pokračovala dominance Přelouče. Tereza Waldhansová přidala branku, čímž stanovila konečné skóre 5:1. Orel Přelouč ukázal svou sílu a schopnost rychle se vzpamatovat po brance soupeře. Jejich týmová hra a skvělá spolupráce vedla k jejich vítězství v tomto zápase.

Statistika střel druhého zápasu:


Starší žáci

V zářivém úvodním zápase florbalového turnaje v Pardubicích se střetly týmy TJ Sokol Dvůr Králové nL a HAGA Pardubice. Utkání bylo plné vzrušení a dramatických zvratů. Od samého počátku se hráči obou týmů snažili ukázat své dovednosti a nasazení. Již v první minutě se HAGA Pardubice ujali vedení, když Pavel Vondrák proměnil nahrávku od Jiřího Schejbala. TJ Sokol Dvůr Králové však rychle odpověděli a vyrovnali stav na 1:1 díky brance od Davida Řeháka. Závěr první části byl dramatický, když Ondřej Tušil z HAGA Pardubice a Ondřej Kunčík z TJ Sokol Dvůr Králové nL se postarali o další branky, což znamenalo, že první část skončila za stavu 3:3. Druhá část zápasu pokračovala ve velkém tempu, a oba týmy se snažily získat kontrolu nad utkáním. Střídavě se dařilo oběma týmům střílet branky, což udržovalo napětí na vysoké úrovni. Skóre se měnilo a třetina skončila stavem 5:5. Ve třetí části bylo vidět mnoho vzrušujících momentů, včetně time-outů a střídání brankáře. Další branka ale už nepadla.

Druhý zápas turnaje byl s týmem FbC Hradec Králové C. První část utkání začala rychlým tempem, a už ve 4. minutě Adam Luděk Král z HAGA Pardubice otevřel skóre po nahrávce od Jiřího Schejbala. Skvělá práce týmu HAGA Pardubice pokračovala a do konce první části stihli vstřelit další dvě branky, čímž se ujali vedení 3:0. Druhá část zápasu pokračovala v podobném duchu, když HAGA Pardubice pokračovala ve střílení brankových hitů. Do konce této části stihli vsítit další tři branky, čímž se skóre vyšplhalo na 6:0 ve prospěch HAGA Pardubice. FbC Hradec Králové C se však odmítly vzdát a v třetí části zápasu dokázaly vstřelit tři branky, čímž snížily náskok HAGA Pardubice. Nicméně, HAGA Pardubice střílely také další branky a nakonec zvítězili 10:3.

(článek vytvořen s pomocí https://chat.openai.com)

Související články

Haga Pardubice
37_20231019_064220.jpg

Preview: Všechny dospělé týmy v akci

Vážení přátelé kolektivního sportování, především pak toho indoorového, pomalu se nám přehoupl říjen do své druhé poloviny. Lidl už je z velké části plný vánočního zboží, venku přestává být počasí vhodné pro nošení kraťasů a medvědi se špuntují a tloustnou pro svůj zimní spánek. Kdo určitě ovšem spát nebude, to jsou naše florbalové týmy a v tomto týdnu toho věru nebude málo!