Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
37_20231019_064220.jpg

Preview: Všechny dospělé týmy v akci

Vážení přátelé kolektivního sportování, především pak toho indoorového, pomalu se nám přehoupl říjen do své druhé poloviny. Lidl už je z velké části plný vánočního zboží, venku přestává být počasí vhodné pro nošení kraťasů a medvědi se špuntují a tloustnou pro svůj zimní spánek. Kdo určitě ovšem spát nebude, to jsou naše florbalové týmy a v tomto týdnu toho věru nebude málo!

Začněme dámami, v sobotu se totiž představí naše Ladies v legendami opředené hale ve Rtyni v Podkrkonoší. V místě, kde si každý s chutí dá pivo značky Krakonoš, je čeká od 10:30 těžký souboj s týmem z města pohádek, tedy Jičínem. V 15:00 pak odehrají své mistrovské utkání s Jablonným nad Orlicí. To zatím ze 2 zápasů není poraženo a naše dámy jistě budou chtít na své hole pomyslný první zářez právě v podobě skalpu Jablonného.

V neděli v rámci stejné soutěže naváže naše ženské Béčko. To si zajede do města, ve kterém se stále natáčí velmi populární primácký seriál ZOO, tedy Dvora Králové. Vedle starosty Bavora, ředitelky Roklové nebo Evy Burešové, se zde v v 10:30 utká s Vysokým Mýtem, které po prvním kole, díky dobrému skóre, tabulce 2. ligy žen vévodí. V 15:00 pak dámy čeká prestižní souboj s Béčkem IBK Hradce Králové. To je navíc poslední tým, který do letošní sezony teprve vstupuje a dámy jistě budou chtět, aby jim tento vstup poněkud zhořkl díky výhře HAGY.

Právě v neděli se můžete zajet podívat i na naše Dorostenky, konkrétně pak do města Karos, Vysokého Mýta. Za naši jednočlennou redakci doporučujeme Hejhalovu cukrárnu na náměstí, za našeho vrcholového manažera, Jana Brychtu, pak právě zápasy dorostenek v místní sportovní hale. Ten první odehrají děvčata v 10:10 se Svitavami, ten druhý v 11:20 s Přeloučí. Přelouč má po 6 zápasech velmi slušných 12 bodů a určitě nebude pro naše děvčata jednoduchým sokem. Svitavy jsou naopak bohužel zatím bez bodu poslední, můžeme tak doufat, že se jim letošní smůla nepodaří prolomit právě na našich dorostenkách.

Do akce se pustí i oba naše mužské dospělé týmy. Áčko si zahraje v neděli domácí turnaj na Univerzitě. Soupeřem jim bude tým se sympatickým názvem Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí. Úvodní výkop je plánován na 9:00 a naši muži určitě budou chtít napravovat zatím nepovedený vstup do sezony, ve které získali pouze 1 bod ze 2 úvodních klání. Hned druhý pokus bude proti Kobrám z Hostinného, a to v 14:00. Ani jedno utkání nebude jednoduché, protože se oba týmy pohybují v tabulce po prvních kolech nahoře, takže velký počet vlajkonošů určitě udělá našim mužům radost.

Béčko, další tým, který se o víkendu představí, si zajede do blízkého Heřmanova Městce, kde se, taktéž v neděli, od 9:00 utká s Piráty Chrudim a od 12:30 s Třemošnicí. Jistě půjde o zajímavá klání, neboť jde o sousedy v tabulce. Doufejme tedy, že se budeme moci těšit spíše na pavlačovou story, než výjezdní zasedání SVJ a týmy tak nabídnou pohledný florbal.

Posledním, kdo se představí, jsou naši starší žáci. Ty v neděli čeká cesta do líbezné Jaroměře. Město, ze kterého se asi nejjednodušeji vyráží na zahraniční cesty, poctí dvojzápasem s Dvorem Králové (10:10) a Hradcem Králové C (13:40) a bude se věru nač těšit.

Samozřejmě chápeme, že je nejvyšší čas pro zajišťování potřebného vánčního nakupování, ovšem pokud se v rámci předvánočního shonu budte chtít na chvíli zastavit, určitě se nebojte na jeden z našich turnajů vyrazit a podpořit HAGU, neboť ta spojuje nejen na kraťasech, ale i pod vánočními borovicemi! (pod smrky nikoliv)