Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
84_20240401_085603.jpg

Shrnutí: vítězné zakončení starších žáků, žákyně bojovaly na domácí půdě

Junioři odehrály dva vyrovnané zápasy v Předměřicích nad Labem, kde hrál také Chlumec nad Cidlinou, se kterým budeme hrát příště. Na domácí půdě odmakaly všechny 3 zápasy starší žákyně. A soutěžní last dance starších žáků byl úspěšný.

Junioři

Ve vyrovnaném a dramatickém prvním zápase turnaje jsme se potkali s Finance Novák FBK Jičín. Už v první části utkání si Finance Novák FBK Jičín vypracovaly náskok, když se jim podařilo třikrát skórovat. Branky za Jičín vstřelili Matyáš Matušů dvakrát a jednou se trefil Vojtěch Sobotka. Ve druhé části se však HAGA Pardubice začala projevovat v plné síle, když zaznamenala branku od Davida Ralause. Finance Novák FBK Jičín však nebyly bez odpovědi a dokázaly přidat další dva góly. Poslední část zápasu byla plná dramatických momentů. HAGA se dokázala vrátit do zápasu a téměř vyrovnat skóre. Nakonec se jim nepodařilo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch a Jičín zvítězil 6:7.

Ve druhém zápase turnaje nás čekala FBC DONAP Česká Skalice. První část zápasu začala úvodním gólem Lukáše Laca z týmu HAGA Pardubice, ale FBC DONAP Česká Skalice dokázaly vyrovnat brankou od Horáce Al Sofyho. Pak jsme přidali ještě 2 branky. Ve druhé části se Česká Skalice dokázala nejen dorovnat, leč dokonce jít dvoubrankového vedení. Poslední část zápasu přinesla ještě více akce na obou stranách. HAGA se snažila dotáhnout ztrátu, ale Skalice dokázala udržet svůj náskok až do konce zápasu.


Starší žákyně

Na úvod florbalového turnaje se střetly týmy HAGA Girls Pardubice a Orel Rtyně v Podkrkonoší v napínavém souboji, který nabídl divákům mnoho vzrušení a emocí. Utkání začalo svižně a již v prvních minutách se dočkali diváci prvních gólů. Tým Orel Rtyně v Podkrkonoší se ujal vedení díky brankám Amálie Jirákové a Markéty Trojanové. HAGA Girls Pardubice však rychle odpověděly dvěma góly Elen Kratochvílové, čímž srovnaly skóre. Poté se opět prosadily hráčky z Orla Rtyně. Druhá část zápasu pokračovala ve stejném duchu jako první. Obě mužstva se střídala ve skórování, přičemž Orel Rtyně v Podkrkonoší se nevzdával a díky svým výkonům udržoval krok s soupeřem. Rtyně dokonce chvíli vedla o dva góly. Pak se ale HAGA nadechla k závěrečnému obratu, a závěr patřil jejím hráčkám. Napínavý zápas nakonec skončil vítězstvím týmu HAGA Girls Pardubice v poměru 8:7.

FBC Dobruška byla na naším druhým sobotním protivníkem. HAGA Girls Pardubice a FBC Dobruška vstoupily do zápasu s velkým nasazením, ale již brzy se ukázalo, že tým FBC Dobruška bude mít navrch. S přesnými střelami a dobrou kombinační hrou se FBC Dobruška ujala vedení brankou Julie Peterové. I přes snahu HAGA Girls Pardubice, která se snažila snížit náskok soupeře, si Dobruška upevňovala své vedení dalšími brankami. Nakonec se zápas skončil vítězstvím týmu FBC Dobruška se skóre 7:2. Nejvíce se prosadila hráčka FBC Dobruška, Tereza Březovská, která se podílela na několika brankách svého týmu.

V posledním zápasu turnaje nás čekalo IBK Hradec Králové. Od samého začátku bylo patrné, že tým IBK Hradec Králové je na tento zápas velmi dobře připravený. Již v první části zápasu dali jasně najevo svou vysokou kvalitu a skórovali brankami Pavlíny Seligrové, Victorie Moravcové a Emy Dundové. Ani druhá část zápasu nepřinesla zvrat. IBK Hradec Králové pokračoval ve své dominanci a prostřednictvím dalších gólů Victorie Moravcové a Adély Jelínkové si upevňoval své vedení. Naopak, týmu HAGA Girls Pardubice se nepodařilo dostat do tempa a efektivně ohrozit obranu soupeře. Ačkoli dokázali skórovat jednou, bylo to nedostatečné na to, aby se vyrovnali síle týmu IBK Hradec Králové. Konečný výsledek zápasu byl 14:1 ve prospěch týmu IBK Hradec Králové.


Starší žáci

Florbalový turnaj v Chlumci nad Cidlinou odstartoval napínavým soubojem mezi týmem HAGA Pardubice a SOKOLI Pardubice B. HAGA Pardubice si dokázala udržet vedení až do konce a získala vítězství v úvodním zápase. Už v první třetině se HAGA Pardubice ujala vedení díky brankám od Jiřího Schejbala, který těžil z vynikajícího působení Adama Luděka Krále, který nahrál na oba góly. Druhá třetina pokračovala ve prospěch týmu HAGA Pardubice, který přidával další branky od Štěpána Valy a Vojtěcha Beneše. Navzdory pokusům SOKOLI Pardubice B nedokázali snížit náskok soupeře. Poslední třetina byla plná napětí, ačkoli SOKOLI Pardubice B se snažili vzít zpět kontrolu nad zápasem. Adam Ptáček snížil skóre, ale branka od Tomáše Procházky upevnila vítězství pro HAGA Pardubice. SOKOLI Pardubice B se sice snažili, ale nedokázali překonat obranu HAGA Pardubice. Zápas skončil výhrou týmu HAGA Pardubice s konečným výsledkem 5:4.

Ve druhém zápase florbalového turnaje se tým HAGA Pardubice postavil proti týmu FBŠ Všestary. HAGA Pardubice předvedla dominující výkon a zvítězila v poměru 6:1. Hned od úvodních minut se HAGA Pardubice ujala vedení díky brankám od Adama Luďka Krále a Jiřího Schejbala. Tým pokračoval v útočném tlaku a v první části získal pohodlný náskok 3:0. Ve druhé části HAGA Pardubice nepolevila a přidala další tři branky, zatímco obrana udržovala FBŠ Všestary v šachu. Adam Luděk Král, Ondřej Tušil a Vojtěch Beneš přispěli k rozšíření náskoku na 6:0. I přes snahu FBŠ Všestary se jim podařilo snížit až v závěrečné části, kdy Rudolf Fleischer vstřelil jediný gól pro svůj tým. HAGA Pardubice ukázala silný týmový výkon a zaslouženě si odnáší vítězství ve druhém zápase turnaje.

foto: archiv Haga Pardubice


(článek vytvořen s pomocí https://chat.openai.com)

Související články

Haga Pardubice
83_20240328_104134.jpg

Preview: Crossover našich talk-show a recept na vaječnou pomazánku

Vážení přátelé, jistě si již užíváte Velikonoce. Pečete beránky, mazance, jidáše a další pochutiny. Jistě se i těšíte, jaká krásná vejce si v pondělí vykoledujete a jakou dobrou vaječnou pomazánku si z nich budete moci vyrobit. Ostatně na téma vaječných pomazánek vyráběných z kraslic jste mohli slyšet nedávný rozhovor s Agátou Schejbalovou, aktuálně zraněnou hráčkou našich žen. Agáta se v pořadu Na Dr. Witta s Davidem Honzíčkem rozpovídala nejen o této pochutině, ale i o jejím osobním i osobitém pohledu k tradici koledování. Vykoledovat si nějaké body o tomto víkendu ostatně budou chtít i některé naše týmy. A které že to budou?