Související zápasy

Haga Pardubice

Shrnutí: strži úspěšně ve Dvoře, mladší žákyně s porcí 5 zápasů

Jako první rozehráli turnaj junioři, z Hořic si odvezli výhru a prohru Starší žáci zdolali oba dva soupeře, a v neděli se představili taky mladší žákyně a mužské "béčko".

Junioři

V napínavém prvním zápase se střetly týmy HAGA Pardubice a FBC DONAP Česká Skalice, přinášejíce divákům nespočet vzrušujících okamžiků a gólů. Po 45 minutovém souboji ukončeném skóre 9:2 ve prospěch týmu HAGA Pardubice mohou hráči a fanoušci odkládat bundy s úsměvem. Hned od úvodního hvizdu se začaly udávat důležité momenty. V 9. minutě zahájil Patrik Belej řetězec gólů pro HAGA Pardubice, a to asistencí od Vojtěcha Červeného. FBC DONAP Česká Skalice se snažila držet krok, a podařilo se jim odpovědět ve druhé části, kdy Lukáš Bouček vyrovnal na 1:1. Nicméně, postupem času HAGA Pardubice převzali kontrolu nad hrou a rozjeli svůj mašinérii gólů. Následovalo dalších několik gólů od různých hráčů, včetně Daniela Pravce a Jana Bubena. V průběhu utkání došlo k několika vyloučením, což je typické pro náročné florbalové souboje. V posledních chvílích třetí části se Patrik Belej a Filip Zerzán postarali o další góly, potvrzujíc výrazné vítězství týmu HAGA Pardubice nad FBC DONAP Česká Skalice.

Ve druhém vzrušujícím duelu florbalového turnaje se střetla týmy HAGA Pardubice a FBK Kobra Tatran Hostinné, který přinesl divákům i hráčům plno napínavých okamžiků. První třetina zápasu byla zahájena brankou FBK Kobra Tatran Hostinné, kdy Vojtěch Srna zužitkoval asistenci Jana Hlubučka a poslal svůj tým do vedení 0:1. Skvělá obranná hra a kvalitní střelecké akce brankářů udržely nízký počet gólů v prvním dějství. Druhá část přinesla zvraty, když FBK Kobra Tatran Hostinné rozšířil svůj náskok na 0:3 díky brance Vojtěcha Srny a Ondřeje Holby. Ve třetí třetině se hra stala ještě dynamičtější. Ondřej Holba a Jakub Máslo ze FBK Kobra Tatran Hostinné zvyšovali náskok na 0:3. HAGA Pardubice však neztrácela odhodlání a v krátkém sledu gólů od Filipa Zerzána a Davida Honzíčka snížila na 2:4. Tímto stavem zápas skončil a dle slov hlavního trenéra se jednalo o "lekci z efektivity". Zajímavým momentem bylo i vyloučení Václava Moravce za nedovolené vrážení a poté Ondřeje Hnízdila za stejný prohřešek. Tyto události jen umocnily napětí a dramatičnost tohoto vzrušujícího zápasu.

Starší žáci

První zápas florbalového turnaje mezi týmy HAGA Pardubice a FBŠ Všestary nabídl vzrušující souboj plný skvělých akcí a brankových momentů. HAGA Pardubice nakonec zvítězila 6:3. Od samého začátku utkání bylo patrné, že oba týmy jsou pevně rozhodnuty bojovat o vítězství. HAGA otevřela skóre rychlým gólem od Jiřího Schejbala. FBŠ Všestary však odpověděli brankou Rudolfa Fleischera, čímž vyrovnaly stav. Druhá část utkání byla plná dynamiky a oba týmy se snažily převzít kontrolu nad zápasem. HAGA Pardubice přidaly dvě branky, ale Všestary také vstřelily branku, a tak byl stav 3:2. Obrat se povedl i přes trest pro Pavla Vondráka, který byl vyloučen za nesportovní chování. V závěrečné třetí části se HAGA Pardubice chopily vedení a pečlivou hrou si udržely kontrolu nad zápasem.

Druhý zápas s FbK TJ Svitavy přinesl napínavé momenty, góly a dramatické obraty. HAGA Pardubice nakonec vyšly vítězně z tohoto vyrovnaného duelu, porazivše soupeře 7:5. První třetina odstartovala rychlým tempem, a hned ve dvou minutách přišly dvě branky. Jiří Schejbal otevřel skóre pro HAGA Pardubice, ale Lukáš Smékal z FbK TJ Svitavy odpověděl a vyrovnal na 1:1. Další góly následovaly v průběhu třetiny, a skóre bylo po první části 3:3. Druhá třetina byla plná akce, a týmy se střídaly ve vedení. Ondřej Tušil přidal 2 góly, ale FbK TJ Svitavy se nevzdávali. Na začátku třetí periody Dominik Pelz snížil na rozdíl jednoho gólu, a tak skóre bylo 5:4 pro HAGU. Ve třetí třetině se oba týmy snažily o rozhodnutí zápasu. Matěj Dudek přidal pro HAGA další gól, ale Dominik Báča ze Svitav odpověděl, snížil skóre a udržel naději na obrat. Nakonec jsme však udrželi vedení a zvítězili 7:5.

Mladší žákyně

Třetí florbalový turnaj sezóny pro tým mladších žákyň přinesl do arény vzrušující souboje a napínavé momenty, kdy se střetl s kvalitními soupeři. Na programu byly zápasy s týmy FBK Jičín, FBK Dračice Hořice, IBK Hradec Králové, FbK TJ Svitavy a FBK Jičín Manky.

První duel proti týmu FBK Jičín byl skvělým začátkem turnaje. Naše mladší žákyně vstoupily na hřiště poměrně ospale, výkon nebyl podle představ.

Druhý zápas proti FBK Dračice Hořice byl dalším testem pro naše mladší žákyně. Živější dojem, lepší bránění, ale za 15 minut jsme dvakrát kvalitně vystřelili. To bylo málo.

Následoval souboj s IBK Hradec Králové, kde naše hráčky čelily silnému soupeři. Je třeba smeknout před hráčkami IBK, které zápas odehrály ve vysokém tempu v nízké počtu.

Čtvrtý zápas proti FbK TJ Svitavy byl plný vášně a bojovného ducha. Naše mladší žákyně se s maximálním nasazením snažily o vítězství, a jejich úsilí bylo odměněno úspěchem.

Poslední utkání turnaje proti FBK Jičín Manky bylo závěrečným vrcholem tohoto sportovního klání. Naše mladší žákyně předvedly opět skvělý týmový výkon, čímž uzavřely turnaj s pozitivním výsledkem.

Celkově lze říci, že tým mladších žákyň opět ukázal svůj talent, herní dovednosti a soutěžní duch na třetím florbalovém turnaji sezóny. Gratulujeme k výborným výkonům a těšíme se na další florbalové výzvy, které nám sezóna přinese.

Muži "B"

V úvodním zápase turnaje se střetly týmy HAGA Pardubice B a FBK Piráti Sokol Chrudim, přinesl divákům nekonečné vzrušení a gólové hody. Zápas skončil našim vítězstvím se skóre 9:4. První část hry byla plná aktivity, a to hned od samého úvodního hvizdu. Jan Seiner z týmu HAGA Pardubice B otevřel skóre brankou, ale FBK Piráti Sokol Chrudim rychle odpověděly dvěma brankami, které vstřelili David Brtnický a Daniel Brtnický. Nakonec se však HAGA Pardubice B vrátily do hry a skončilo to 2:2 po první části. Druhá část zápasu byla plná obratů. Daniel Pilný z HAGA Pardubice B vstřelil dvě branky, ale FBK Piráti Sokol Chrudim odpověděli gólem Pavla Holana. Po druhé části byl stav 5:3 ve prospěch "béčka". Ve třetí části naši muži ještě více posílili svou pozici, když přidali další čtyři branky. Konečné skóre bylo 9:4 ve prospěch FBK Piráti Sokol Chrudim.

Ve druhém zápase florbalového turnaje se střetla družstva HAGA Pardubice B a SOKOLI Pardubice U50 C, který přinesl napínavé momenty a dramatický závěr. Zápas skončil výhrou Sokolů 4:4 po dramatickém průběhu. První část utkání patřila týmu SOKOLI Pardubice U50 C, který se chopil vedení hned v úvodu. Filip Hoffman otevřel skóre brankou po přihrávce od Tomáše Kubíčka. O několik minut později se tým rozjel opět, tentokrát díky brance Karla Brychty. Stav byl 3:1 ve prospěch SOKOLI Pardubice U50 C po první části. Druhá část znamenala obrat. Josef Mudruňka z týmu HAGA Pardubice B snížil na 3:2. Poté se naše "béčko" srovnalo díky brance Filipa Dohnala. Ve třetí části se "U50ka" dokázala prosadit díky Adamu Šťastnému. Navzdory taktickým pokusům a vyloučení Daniela Bořetického za nedovolené vrážení utkání skončilo 4:3 v náš neprospěch.