Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
81_20240325_085307.jpg

Shrnutí: oslabení muži berou jedno vítězství, mladší žáci na trubičkách

Ženské týmy vydolovaly z domácího turnaje jednu výhru. V sobotu byla hala ve Slatiňanech plná dětí, konal se tam turnaj přípravky s naší účastí.


Ženy A

V prvním zápase domácího turnaje se střetla družstva HAGA Ladies Pardubice a TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem. Duel nabídl napínavé okamžiky a boj o každý gól. Od začátku zápasu se oba týmy snažily prosadit a získat náskok. První branku vstřelil TJ Sokol Dvůr Králové n/L, když se trefila Denisa Jechová. Nicméně HAGA Ladies Pardubice rychle odpověděly třemi brankami, které vstřelily Ludmila Jirásková a Nikola Procházková. Druhá část zápasu pokračovala ve stejném duchu, oba týmy vstřelily branku. TJ Sokol Dvůr Králové nL se však nepřestával bojovat a snížil náskok soupeře. Ve třetí části se opět oba týmy snažily o gólové příležitosti. HAGA Ladies Pardubice si udržely vedení a ještě ho navýšily, zatímco Dvůr se snažil reagovat, avšak nedokázal zvrátit vývoj zápasu. Nakonec HAGA Ladies Pardubice zvítězily s konečným skóre 6:3, čímž si připsaly vítězství ve svém prvním zápase turnaje.

Ve druhém zápase nás čekalo TJ Jablonné nad Orlicí. Zápas nabídl silnou ofenzivu jedné strany a obrannou sílu druhé. Jablonné začala zápas aktivně a brzy si vytvořilo náskok. Branky padaly v pravidelných intervalech, přičemž dominantní hra jejich útočnic vynesla tým do vedení 5:0. Hráčky Hagy se snažily držet krok, ale jejich úsilí nebylo ve většině zápasu dostatečně efektivní. Ve třetí části se hráčky dokázaly prosadit alespoň jednou, snižujíce skóre na 5:1.


Muži A

V prvním zápase turnaje se střetly týmy HAGA Pardubice a FLORBAL LITOMYŠL B v napínavém souboji plném gólů a dramatických momentů. Hráči FLORBAL LITOMYŠL B se ujali vedení hned v úvodu zápasu díky gólu Jakuba Renzy, ale HAGA Pardubice brzy odpověděla vyrovnáním, kdy Matouš Sákra skóroval po přihrávce od Petra Kučery. První část zápasu byla vyrovnaná, ale ve druhé části se HAGA Pardubice chopila iniciativy. Sákra opět skóroval a vyrovnal stav na 3:3. Poté vstřelili další dva góly, čímž se ujali vedení 5:3. HAGA Pardubice si udržela vedení až do konce zápasu, přestože se Litomyšl snažila znovu snížit skóre. Nakonec se však zápas skončil vítězstvím HAGA Pardubice 7:3.

Ve druhém zápase byl naším soupeřem tým FTC Vysoké Mýto B. Už od začátku zápasu bylo jasné, že oba týmy jdou do hry s velkou chutí a odhodláním. HAGA Pardubice se ujala vedení brankou Jana Daška, ale FTC Vysoké Mýto B brzy odpovědělo vyrovnáním díky gólu Radima Jiráského. Oba týmy se vzájemně střídaly ve skórování, až do konce druhé části, nicméně FTC Vysoké Mýto B zvítězilo s konečným skóre 9:4. Rozhodla třetí třetina. Gólový hattrick na straně FTC Vysoké Mýto B předvedl Tomáš Král, který se tak stal jedním z hrdinů tohoto zápasu. I přes snahu a bojovnost HAGA Pardubice se jim nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce. FTC Vysoké Mýto B si tak odnáší zasloužené vítězství.


Přípravka

V sobotu se hala ve Slatiňanech proměnila ve florbalový ráj, když se zde odehrál náš oblíbený dětský florbalový turnaj. Naše týmy, HAGA Špunti bílí a HAGA Špunti zelení, se připojily k dalším nadšeným týmům, aby se utkaly v zápasech plných vzrušení a soutěživosti.

V turnaji se představily týmy FBK Piráti Sokol Chrudim, SOKOLI Pardubice A, SOKOLI Pardubice B, SOKOLI Pardubice C, FTC Vysoké Mýto, Florbal Litomyšl, Florbal Litomyšl youth, FbC Skuteč a Orel Přelouč. Každý z těchto týmů přinesl na hřiště nejen své dovednosti, ale také dávku vášně a odhodlání.

Naše týmy Špunti bílí a Špunti zelení prokázaly svou schopnost týmové spolupráce a bojovného ducha. Každý zápas byl plný dynamických akcí, rychlých přechodů a úžasných gólů. Tribuny byly zaplněny rodinnými příslušníky a fanoušky, kteří povzbuzovali hráče do poslední minuty. Jedinečnost tohoto turnaje tkvěla nejen v jeho soutěživosti, ale také v atmosféře přátelství a fair play. Hráči si navzájem povzbuzovali a respektovali, což dodalo události ještě většího kouzla.

Po skončení turnaje se hráči a fanoušci rozloučili s úsměvem na tváři a plní nových zážitků a přátelství. Tento dětský florbalový turnaj nejen posílil lásku k tomuto sportu, ale také přinesl do životů mladých hráčů důležité lekce o soutěživosti, fair play a týmové práci.


Ženy B

Na úvodním zápase se holky střetly s týmem TJ Jablonné nad Orlicí. Byl to vyrovnaný souboj plný vzrušení a brankových příležitostí. První gól utkání padl ve prospěch TJ Jablonné nad Orlicí, kdy Kristýna Vágnerová skórovala a poslala svůj tým do vedení 1:0. Nicméně HAGA Ladies Pardubice B dokázaly odpovědět brankou Kateřiny Peškové, která srovnala skóre na 1:1. Ve druhé části hry se opět ujalo vedení TJ Jablonné nad Orlicí díky gólu Kristýny Vondráčkové, která poslala svůj tým do vedení 2:1. Ovšem HAGA Ladies Pardubice B opět vyrovnaly díky další brance Kateřiny Peškové, tentokrát asistované Hanou Černou. V závěrečné části zápasu se TJ Jablonné nad Orlicí opět navýšilo vedení, a to díky dvěma brankám Sabiny Mikyskové, které poslaly svůj tým do vedení 4:2. I přes snahu HAGA Ladies Pardubice B, které snížily skóre na 3:2, se však TJ Jablonné nad Orlicí udrželo ve vedení a zajistily si vítězství v úvodním zápase turnaje.

A posledním zápase domácího turnaje se střetla družstva TJ Baník Žacléř Ženy a HAGA Ladies Pardubice B. Byl to další napínavý souboj plný dramatických momentů a brankových příležitostí. Žacléř se ujala vedení až ve druhé části hry díky dvěma brankám Marie Sokolové, která dvakrát skórovala a poslala svůj tým do vedení 2:0. V poslední části zápasu se HAGA Ladies Pardubice B snažily snížit náskok soupeře, a podařilo se jim to díky brance Kateřiny Kardosové, která snížila skóre na 2:1. Třetí část hry byla dramatická a plná emocí. TJ Baník Žacléř Ženy znovu zvýšily svůj náskok na 3 branky díky dvěma gólům Lucie Sokolové, a to jak v samostatném úniku, tak i s asistencí od Denisy Jarošové. Hráči obou týmů podali skvělý výkon a předvedli vášnivou a vyrovnanou hru. Vítězství si nakonec odnesl tým TJ Baník Žacléř Ženy.


Mladší žáci

Mladší žáci se v neděli zúčastnili florbalového turnaje, který přinesl řadu vzrušujících zápasů a soutěžních momentů, a možnost ochutnat místní specialitu - hořické trubičky.

Tým HAGA Pardubice zahájil turnaj silně, poraziv tým FbK Orlicko-Třebovsko bílí s výsledkem 3:0. Jejich kombinovaná hra a obranná síla jim zajistily první vítězství.

Následující zápas byl pro HAGA Pardubice náročný, když čelili silnému týmu FBŠ Všestary, který je porazil 4:0. I přesto, že tým bojoval, nedokázal najít sílu k vyrovnání.

V dalším zápase se kluci vzepjali k vítězství, když porazili tým Orel Přelouč s přesvědčivým výsledkem 7:3. Jejich útočná síla a obranné schopnosti se ukázaly jako klíčové prvky tohoto zápasu.

Poslední utkání turnaje přineslo vyrovnanou bitvu s týmem FBK Draci Hořice U13, která skončila remízou 2:2. Tým HAGA ukázal svou schopnost hrát s vyrovnanými soupeři a udržet si bod.

Celkově tým mladších žáků HAGA Pardubice ukázal během tohoto turnaje svou schopnost hrát jako tým a reagovat na různé situace na hřišti. I přes výzvy v některých zápasech, jejich vášeň a odhodlání byly zřetelné.


(článek vytvořen s pomocí https://chat.openai.com)

Související články

Haga Pardubice
80_20240321_103223.jpg

Preview: Zatímco Petra "Pepeho" Šimona čeká náročný supervíkend, my ostatní si můžeme zajít společně s Janem Daškem "Na Dr. Witta s Davidem Honzíčkem"

Vážení přátelé, článek jsme zahájili asi nejdelším nadpisem v historii, delší totiž eos neumožňuje (a ano, zkoušel jsem to) a máme tu pro vás další bulletin HAGY Pardubice. Na rozdíl od jiných sportů nemají naši sportovci aktuálně žádné skandály a ani žádný náš trenér tajně nejedná s jinými kluby, které by chtěl od nového roku trénovat. Naopak v dílnách HAGY panuje harmonie a chystají se krásné akce. Například již minule zmiňované letní soustředění. Rádi bychom Vás upozornili, že přihlašování končí již příští týden! Dále pak tomu bude s turnajem firem, párty a dětský program ve Žluťáku a mnoho dalšího. Mimo jiné ale naše týmy i nadále hrají a není jich zas tak málo.