Související zápasy

Haga Pardubice

Shrnutí: muži a junioři neúspěšní, ženské týmy střídavě oblačno

Mladší žákyně završili soutěžní ročník turnajem v Dobrušce. Ženské týmy hrály ve Skutči, vzájemný zápas nakonec ovládlo "béčko". Junioři a muži "A" nebodovali.

Mladší žákyně

Sedmý florbalový turnaj sezóny pro tým mladších žákyň přinesl další vzrušující a soutěžní zážitky, kdy se střetl s silnými soupeři. V tomto klání naši hráčky narazily na týmy FBK Dračice Hořice, FBC Dobruška, Orel Rtyně v Podkrkonoší a FBK Jičín.

První zápas turnaje proti FBK Dračice Hořice byl plný nasazení a bojovného ducha. Následoval souboj s týmem FBC Dobruška, který přinesl další napínavé okamžiky na hřišti. Naše hráčky ukázaly své dovednosti a týmovou spolupráci. Další utkání proti Orelu Rtyně v Podkrkonoší bylo opět plné soutěžního ducha a bojovnosti. Poslední zápas turnaje proti FBK Jičín byl poslední šancí na zisk zkušeností v této fázi sezóny. Naše hráčky se snažily, soupeř předvedl silný výkon.

Celkově lze říci, že sedmý florbalový turnaj přinesl našemu týmu další zkušenosti a poznatky pro další rozvoj. Hráčky se neustále zlepšují a rostou jako tým. Těšíme se na další výzvy v následujících doplňkových letních turnajích a věříme, že nová sezóna přinese ještě více úspěchů.

Ženy B

Družstva HAGA Ladies Pardubice B a FbC Skuteč se utkala v napínavém souboji, který nakonec skončil vítězstvím Skutče. Domácí hráčky se chopily vedení hned od začátku zápasu a v první části se jim podařilo díky brankám Adély Palečkové a Nathalie Sodomkové vybudovat náskok 3:0. HAGA "B" však odpovědělo dvěma rychlými brankami od Hany Korelové a Kateřiny Peškové, čímž snížilo skóre na 2:3. Ve druhé části pokračovala bojovná hra obou týmů. Skuteč vstřelila 3 branky, kterými si vytvořila rozhodující náskok. HAGA Ladies Pardubice B znovu vstřelily branky díky Jana Chabadové. Třetí část zápasu byla plná akce, ale hráčky Skutče si udržely vedení. Branky od Hany Korelové a opět Kateřiny Kardosové už je korigovaly skóre na 5:7.

Ve čtvrtém zápase turnaje se střetla naše družstva HAGA Ladies Pardubice. Zápas byl napínavý a plný emocí a skončil vítězstvím HAGA Ladies Pardubice B se skóre 5:3. HAGA Ladies Pardubice se ujaly vedení od první třetiny díky brankám Ludmily Jiráskové a Nikoly Procházkové, což jim zajistilo náskok 3:0 na začátku druhé části hry. Ve druhé třetině ale HAGA Ladies Pardubice B snížily díky brankám Kateřiny Kardosové. Rozhodující byla poslední třetina, kterou ovládly hráčky B týmu. Branky vstřelily Kateřina Pešková, Hana Korelová a Tereza Sýkorová.

Ženy A

Ve čtvrtém zápase turnaje se střetla naše družstva HAGA Ladies Pardubice. Zápas byl napínavý a plný emocí a skončil vítězstvím HAGA Ladies Pardubice B se skóre 5:3. HAGA Ladies Pardubice se ujaly vedení od první třetiny díky brankám Ludmily Jiráskové a Nikoly Procházkové, což jim zajistilo náskok 3:0 na začátku druhé části hry. Ve druhé třetině ale HAGA Ladies Pardubice B snížily díky brankám Kateřiny Kardosové. Rozhodující byla poslední třetina, kterou ovládly hráčky B týmu. Branky vstřelily Kateřina Pešková, Hana Korelová a Tereza Sýkorová.

Druhý "špíl" turnaje byl s FBK Jičín. Zápas skončil jasným vítězstvím týmu FBK Jičín s konečným skóre 9:3. FBK Jičín začaly zápas aktivně a již v první části se dostaly do vedení 3:0. Ve druhé části pokračovaly ve skvělé formě a během krátké doby zvýšily náskok na 7:0. HAGA Ladies Pardubice se snažily reagovat, ale jejich úsilí bylo zastaveno silnou obranou soupeře. Ve třetí části FBK Jičín přidaly další branky a upevnily si vedení. HAGA Ladies Pardubice sice dokázaly snížit skóre, ale vítězství bylo již mimo dosah. Celkově FBK Jičín předvedly skvělý výkon a zaslouženě si odnesly výhru nad HAGA Ladies Pardubice.

Junioři

V prvním zápase florbalového turnaje nás čekal tým Sokol Chlumec nad Cidlinou, klání nabídlo divákům hodně gólového dění. Hned v úvodu zápasu se ujal vedení tým HAGA Pardubice díky brance Filipa Zerzána. Nicméně Sokol Chlumec nad Cidlinou odpověděli a ve druhé části zápasu začali střílet branky jednu za druhou. Vynikající výkon předvedl Filip Kala, který vstřelil dvě branky v krátkém sledu. V závěrečné části se Sokol Chlumec nad Cidlinou jevil jako silný soupeř.

Ve druhém zápase turnaje se kluci utkali s družstvem FbC Sokol Předměřice nad Labem, přičemž vítězství si odnesl tým Předměřic nad Labem. Hned od začátku třetí části se FbC Sokol Předměřice nad Labem chopil iniciativy a začal střílet góly. Branky střídali František Krtička, Šimon Zemánek a další hráči, kteří přispěli k vítězství svého týmu. HAGA Pardubice se sice snažila snížit skóre, ale nebyla schopna zastavit rychlý postup soupeře. Celkově zápas skončil výsledkem 14:8 ve prospěch FbC Sokol Předměřice nad Labem, což představuje dominantní výkon tohoto týmu v závěrečné části utkání.

Muži A

Ve sledovaném prvním zápase florbalového turnaje se střetla družstva HAGA Pardubice a FLORBAL LITOMYŠL B, které nabídlo divákům vzrušující chvíle a bohatý zážitek. Družstvo FLORBAL LITOMYŠL B začalo zápas aktivně a již ve první části se prosadilo dvakrát. Martin Motyčka otevřel skóre a následně se na gólové tabuli zapsal i Tomáš Novák. HAGA Pardubice se však nevzdala a ve druhé části zápasu dokázala srovnat stav na 2:2 díky brankám Jana Daška a Petra Kučery. FLORBAL LITOMYŠL B se opět ujal vedení gólem Michaela Smoly. Bojovný průběh zápasu pokračoval i ve třetí části. Napínavé závěrečné minuty nabídly i trestné střílení pro HAGA Pardubice, které se však nepodařilo proměnit. HAGA Pardubice však snížila na rozdíl jediného gólu díky zásahu Martina Puchýře. Celkově byl zápas velmi vyrovnaný a oba týmy předvedly kvalitní florbalové výkony. FLORBAL LITOMYŠL B nakonec odchází s výhrou 4:3, zatímco HAGA Pardubice se prezentovala statečným výkonem a bojem až do konce.

Ve druhém zápase nás čekalo "derby" s FbC Titáni USK Pardubice, které nabídlo divákům zajímavé a dramatické okamžiky. První část zápasu byla vyrovnaná, přičemž HAGA Pardubice otevřela skóre brankou Daniela Bořetického. Poté se hostující tým dokázal ujmout vedení 2:0 gólem Filipa Dohnala. Další přidal Jan Buben. Každopádně Titáni se nenechali zahanbit, dali také dva góly, čímž zůstali na kontakt jedné branky. Do druhé části vstoupili Titáni aktivněji a dokázali dvěma brankami otočit skóre ve svůj prospěch. Roman Truhlář a Marek Eliáš se podíleli na výsledku. Třetí část přinesla další zajímavé momenty. HAGA Pardubice se dvakrát pokusila otočit zápas, ale FbC Titáni USK Pardubice udrželi svůj náskok a střílely góly, čímž potvrdily své vítězství v zápase s konečným výsledkem 9:5. Zápas byl plný akce a zábavy pro fanoušky obou týmů, ale nakonec si FbC Titáni USK Pardubice připsali cenné vítězství nad svým soupeřem.