Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
90_20240418_103554.jpg

Preview: Last dance dalších týmů a sbírka "Každý gól pomáhá"

Vážení přátelé, letní počasí nám trochu ochladlo, většina z nás opět musela vyměnit kraťasy a trička svých oblíbených týmů, třeba HAGY, za zimníky, kabáty a teplé prádlo. Co ovšem neochladá je nabitý program našich týmů. I ten se sice blíží ke svému závěru a my se pomalu se všemi budeme loučit, ovšem tento víkend nám opět pár pěkných klání nabídne.

Ženská složka hlásí například další derby obou našich dospělých týmů. Ty se utkají na palubovce Skutče v sobotu od 10:30. Je vidět, že tento svatostánek je našim vnitrooddílovým derby zaslíben, neboť i to minulé se odehrálo právě zde. Vedle něj se pak naše ženské Áčko utká v 15:00 s týmem z města pohádek, tedy Jičínem, a Béčko pak ve 13:30 vyzve domácí Skuteč. Určitě nás tak čekají krásná utkání a budeme rádi, pokud se ženy dočkají i pěkné atmosféry. Pro oba týmy jde i o poslední turnaj sezóny, a ačkoliv pozice obou týmu se již nemají šanci změnit, určitě lze očekávat 100% výkonnost všech našich hráček.

Dalším ženským týmem, který se v sobotu rozloučí s letošním ligovým ročníkem, jsou Mladší žákyně. Ty si zajedou v sobotu do Dobrušky, města s 6571 obyvateli, které má jeden primát, nejvíce partnerských měst ze všech, které jsme v segmentu Čtení z Wikipedie v této sezoně zmiňovali. Partnerskými městy jsou maďarské Ábrahámhégy, polská Miejska Górka, Radków a Piława Górná a také slovenská Hnúšťa a Veľký Meder. Můžete zde navštívit rodný domek Františka Vladislava Heka,kovárnu nebo kostel svatého Ducha. Dále pak samozřejmě i zápasy Mladších žákyň. V 9:40 je čekají Hořice, v 10:30 Dobruška a poslední utkání ročníku je ve 12:00 proti Rtyni v Podkrkonoší. Určitě tak doražte.

Nyní již na mužskou složku. Se sezonou se rozloučí naši Junioři v Předměřicích nad Labem. V sobotu jde zde čeká od 10:30 zápas s Chlumcem nad Cidlinou, od 13:30 pak domácí Předměřice nad Labem. Junioři v rámci svého posledního turnaje vyhlašují i sbírku „Každý gól pomáhá“, kde za každý vstřelený gól darují 200 korun na nadaci Motýlek, která přispívá na výzkumnou léčbu nemoci motýlích křídel. Pokud byste i Vy chtěli přispět, sbírku má na starosti Patrik Belej, jeden z klíčových hráčů našich juniorů v této sezóně.

Posledním týmem, který se představí, a jediný, který sezonu nekončí ještě tento týden, je náš elitní mužský tým. Ten je také jediným hrajícím v neděli, kdy v odpoledních hodinách vyrazí do malebné Litomyšle. Muži zde od 14:00 odehrají s domácím „B“ týmem klíčový zápas záchranářských prací v Regionální lize a od 17:30 pak derby s pardubickými Titány. Na posledním turnaji v Jilemnici naše muže hnala skvělá divácká kulisa, a i díky té se jim podařil malý zázrak, kdy si ze zápasů s 2. a 3. týmem tabulky odvezli plný bodový zisk a rádi by podobný úspěch zopakovali i v neděli, kdy mohou definitivně stvrdit své setrvání v Regionální lize. Určitě budou moc rádi, pokud je za úspěchem požene opět takto výtečný kotel.

Vážení přátelé, to je pro tento týden vše, loučíme se s našim, zřejmě předposledním, bulletinem této sezony a budeme se těšit, že se uvidíme na některém z našich turnajů. Na závěr snad jen dodat, že je velkou otázkou víkendu, na kterém turnaji se budeme moci potkat s naším manažerem Janem Brychtou.