Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
40_20231031_145113.jpg

Shrnutí: dvě prohry juniorů, starší žákyně jak na Safari

V pořadí druhý turnaj juniorů v Náchodě nepřinesl žádné body. Starší žákyně postupně vylepšovaly týmový výkon na turnaji ve Dvoře Králové nad Labem.

Starší žákyně

První zápas turnaje přinesl vzrušení a nadšení florbalovým fanouškům, kteří se sešli, aby podpořili týmy FBK Kobra Tatran Hostinné a HAGA Girls Pardubice. Byl to výjimečný zápas, ve kterém se tým FBK Kobra Tatran Hostinné chopil vedení a nepustil ho až do konce. Zápas začal úvodními minutami, kdy oba týmy ukazovaly svou houževnatost a touhu vyhrát. Branky však začaly padat, když Tereza Šitinová a Štěpánka Horáková vstřelily gól. FBK Kobra Tatran Hostinné vedl 2:0. Branky pokračovaly, a to na obou stranách hřiště. HAGA Girls Pardubice dokázaly získat svůj první gól, kdy Elen Kratochvílová bez asistence střelila na 1:2. FBK Kobra Tatran Hostinné však pokračoval ve svém náporu a přidal další branky. Pavlína Poláková a Adéla Pokorná byly tvůrkyněmi těchto gólů, a stav se změnil na 4:1 ve prospěch Hostinného. Poločas končil stavem 6:1, vůbec se nám nepodařil. Třetí část zápasu byla stále plná akce, ale tým FBK Kobra Tatran Hostinné si udržoval vedení. Podařilo se nám dát dvě slepené branky, v závěru jsme však neproměnili trestné střílení. Štěpánka Horáková přidala další gól, a tým FBK Kobra Tatran Hostinné tak získal vítězství v prvním zápase turnaje s konečným skóre 9:3.

Druhý zápas turnaje přinesl sportovní lahůdku, kdy se týmy Finance Novák FBK Jičín a HAGA Girls Pardubice střetly v dramatickém zápase. Obě družstva podaly vynikající výkony, ale vítězem se nakonec stali Finance Novák FBK Jičín. Zápas začal s velkým tempem, přičemž oba týmy se snažily dostat do vedení. První gól zápasu padl ve prospěch Finance Novák FBK Jičín, kdy Barbora Žďárská asistovala a Kateřina Novotná se tak stala střelkyní úvodní branky. Stejné hráčky pak přidaly další gól Jičína. Následně dávala góly HAGA, postaraly se o to Adéla Štefanová a Klára Vondrová. Jičín poté srovnal na 3:3 brankou Kateřiny Novotná, které přihrála pochopitelně Barbora Žďárská. Pak jsme dostali naposledy do vedení 4:3 díky Adéle Horové. Následovaly 3 góly v rychlém sledu pro Jičín. Ke konci poločasu jsme dotáhli na rozdíl jedné branky. V druhém poločase jsme tento rozdíl smazali brankou Elen Kratochvílové. Poté se dlouho hrálo bez vstřelených branek, byl to festival zahozených příležitostí. Mohli jsem jít do vedení, ale opět jsme pohrdli trestným střílením. Přišel trest v podobě branky Lucie Vomáčkové, která vstřelila gól na 7:6 pro Jičín.

Ve třetím zápase turnaje se střetly týmy HAGA Girls Pardubice a TJ Sokol Dvůr Králové nL, a bylo to HAGA Girls, kdo si odnesl vítězství v tomto vyrovnaném zápase. První část zápasu začala brankou HAGA Girls, kdy Adéla Štefanová asistovala Kláře Jedličkové a otevřela skóre na 1:0 ve prospěch HAGA Girls. Tým pokračoval v tlaku a přidal další dvě branky díky střelám Adély Horové a Kláry Vondrové, což znamenalo vedení 3:0. TJ Sokol Dvůr Králové nL se však nevzdal a pokusily se o comeback. Natálie Fröhlichová snížila na 3:1 ze trestného střílení. Závěr přinesl zvýšení vedení na 4:1. V druhé části přidaly další dvě branky Dvora Žaneta Valová a Anna Hrodková, což znamenalo snížení náskoku HAGA Girls na 3:4.  V tu chvíli bylo momentu na straně Dvora Králové. HAGA Girls však znovu zvýšily své vedení gólem Kláry Vondrové asistovaným Elen Kratochvílovou na 5:3, a to bylo i konečné skóre zápasu. Tento zápas přinesl napínavé okamžiky a skvělou hru obou týmů.

Junioři

První zápas turnaje v Náchodě přinesl napínavý souboj mezi týmem HAGA Pardubice a Sokolem Chlumec nad Cidlinou. Obě družstva se utkala v boji o první vítězství v turnaji, a zápas rozhodně nezklamal. Zápas začal rychlým gólem týmu Sokol Chlumec nad Cidlinou, kdy Milan Dvořák vstřelil první branku utkání, asistován Filipem Kalou. HAGA Pardubice se však rychle vrátili do hry, kdy Jan Dašek srovnal na 1:1. Následně jsme se dostali do poprvé a naposledy do vedení díky brance Patrika Beleje. Prostřední část byla ve znamení gólů Chlumce a řady vyloučení, především ve výsledném skóre 5:2 pro soupeře. Třetí část zápasu byla neuvěřitelně dramatická. Oba týmy se střídavě prosazovaly, po brance Vojtěcha Červeného byl rozdíl ve skóre pouhá jedna branka. Pak ale Sokol Chlumec opět odskočil o dva góly, náskok si udržel, přestože jsme sahali po obratu.

Špíl číslo dva byl plný vzrušení a dramatických momentů, kdy se týmy HAGA Pardubice a FbC Sokol Předměřice n/L střetly na hřišti. Byl to souboj, který diváci určitě nezapomenou, plný gólů a emocí. Zápas začal brankou týmu FbC Sokol Předměřice n/L, kdy Nikolas Šturza otevřel skóre. HAGA Pardubice se snažili vyrovnat, ale museli čelit tvrdé hře a vyloučení hráčů. V závěru třetiny zvýšil Šimon Zemánek na 2:0 pro Předměřice. Druhá část zápasu přinesla další branky, tentokrát konečně náš první gól, ale další už ve prospěch FbC Sokol Předměřice n/L. Šimon Zemánek a Jakub Hampl zvýšili vedení na 4:1, zatímco Nikolas Šturza byl na chvíli vyloučen za sekání. To ale nebylo vše, Předměřice vedli po druhé periodě 7:1. Třetí část zápasu byla z naší strany nejpovedenější, ale na vyrovnání to nestačilo.

(článek vytvořen s pomocí https://chat.openai.com)

Související články

Haga Pardubice
39_20231026_092734.jpg

Preview: O podzimních prázdninách za Viki Janečkovou nebo Primátorem

Vážení přátelé indoorového dovádění s plastovými míčky a hokejkami, máme tu další týden, týden poznamenaný podzimními prázdninami. Jistě toto dvoudenní volno ocení všichni pedagogové, ale především pak děti, které si mohou užít 2 dny bez jakéhokoliv časného vstávání a písemných prací, na které navážou další 2 dny v podobě víkendu.