24_20230922_160328.jpg

Ženský florbal v Pardubicích: dva týmy žen a nové tváře v nich

V Haze rozšiřujeme základnu ženských týmů! Poprvé v historii klubu jsme přihlásili dva ženské týmy, s očekáváním, že alespoň jeden bude bojovat o čelo tabulky. Vítáme hned sedm nových hráček ze zaniklého klubu SK Spartak Slatiňany včetně střelkyně Ludmily Jiráskové a nového trenéra Jana Fouska. Přečtěte si více o příchodech a nastavení ženských týmů v našem nejnovějším článku!

Dva týmy v 2. lize žen

V Pardubicích úspěšně rozvíjíme ženský florbal již několik let. Důkazem toho je postupný nárůst počtu hráček v klubu, který se odráží i v nárůstu počtu přihlášených týmů v soutěžích. Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že v nadcházející sezóně budeme mít nejen jedno, ale hned dva týmy žen (našich Ladies), které budou nastupovat společně ve 2. lize žen. Věříme, že alespoň jeden z našich týmů bude bojovat o nejvyšší příčky v soutěži.

V obou týmech budou velkou roli hrát i naše juniorky, které nemají svou soutěž přihlášenou a budou mít tak možnost získávat zkušenosti v soutěži dospělých. Po loňské zkušenosti víme, že se rozhodně neztratí.

Nové hráčky

Z klubu SK Sparta Slatiňany, který v loňské sezóně skončil o skóre před našimi Ladies, vítáme hned 7 posil: 

  • Denisa Kučerová (brankářka): 21 zápasů / 8 výher
  • Lucie Boháčová: 18 zápasů / 0+4
  • Petra Havlíčková: 19 zápasů / 3+10
  • Pavla Sankotová: 19 zápasů / 2+6
  • Ludmila Jirásková: 23 zápasů / 68+21
  • Pavla Marešová: 23 zápasů / 5+11
  • Anna Valentová: 23 zápasů / 8+22

Zvláště bychom chtěli vyzdvihnout výkon Ludmile Jiráskové, která v loňské sezóně vyhrála kanadské bodování soutěže a byla i nejlepší střelkyní.

Komentář Aničky Valentové k příchodům ze Slatiňan:

Náš tým se posledních pár sezón potýkal s nedostatkem hráčů, který o sobě dával znát nejen při trénincích, ale i zápasech. Po neúspěšném náboru nových členů jsme se rozhodly tým rozpustit a jít každý svou cestou. Velká většina z nás se florbalu a ani našeho týmu nechtěla vzdát, a tak jsme si společně našly nový, prosperující tým - Hagu. Haga nám nabízí větší komunitu hráčů a tréninkovou základnu pro rozvoj, které nás mohou výkonnostně posunout a pomoci nám tak dosáhnout lepších výsledků.

To však není vše. Naše řady dále posílily:

  • Kateřina Kulhavá: přestup z SK Jihlava (1. liga)
  • Milota Blažková: hostování z FBK OT, kde již jako juniorka nastupovala v ženské soutěži a připsala si 8 kanadských bodů
  • Patricie Šedivá (brankářka): přichází volná hráčka z klubu Orel Rtyně v Podkrkonoší, kde naposledy chytala v 1. lize

Nový trenér

Vedle hráček ze Slatiňan vítáme v našich řadách i jejich trenéra, Jana Fouska, který bude v sezóně 2023/2024 vést spolu s Michalem Vraným tým Ladies "B".

Svůj příchod okomentoval následovně:

Poslední dvě sezóny jsme se ve Slatiňanech potýkali s nedostatkem hraček, kdy na pravidelné treninky jsme chodili v šesti a počty na zápasy nebyly o mnoho vyšší. Jelikož jsou Slatiňany celkem malé, tak se nedařil ani nábor, a tak bylo rozhodnuto, že ženská část klubu ukončí svoji existenci. Vzhledem k tomu, že touha hrát florbal a věnovat se této krásné hře převládala, tak se šest hraček rozhodlo hledat si nové angažmá a po přemlouvání s sebou vzali i trenéra. Možností, kam jít bylo nekolik, ale nakonec vyhrál tým Haga Pardubice, jakožto nejbližší a nejsympatičtější orgazinace a to jak po stránce zázemí, tak hlavně ze strany kolektivu a přístupu ke svým svěřencům. A my jsme rádi, že jsme se mohli připojit a doufáme ve spoustu společných úspěchů jak na hřišti, tak mimo něj.

Další turnaj čeká Ladies "A" 21. října ve Rtyni v Podkrkonoší, a Ladies "B" budou hrát o den později ve Dvoře Králové nad Labem.