32_20230411_170207.png
31_20230411_170245.png
9_20230411_174909.jpg

Velikonoční víkend preview

O prodlouženém víkendu, spojeném s pomlázkou, sladkými a vaječnými odměnami, koledováním a omlazováním příznivců tradic se do akce pustí hned několik týmů pod hlavičkou HAGY, pojďme se nyní podívat, co naše bojovníky čeká.

Starší žákyně

Tým žákyň čeká těžká šichta v Hostinném. V Podkrkonoší je kromě domácího týmu čeká zápas s Vysokým Mýtem a Lanškrounem. Vysoké Mýto je lídrem soutěže, lanškrounské Dračice obývají 4. místo, a s Hostinným jsme sehráli vyrovnaný zápas na posledním turnaji v Dobrém.

Vyplývá z toho, že se holky mohou těšit na intenzivní zápasy.


Muži A

Elitní družstvo mužů v rámci Regionální ligy svou pomyslnou lodí vypluje k dalším záchranářským pracím. V sobotním dvojutkání na domácí půdě, se utkají s FBC Trutnov a také Holicemi. Trutnov si aktuálně užívá klidný vyšší střed tabulky a na první Jičín ztrácí zřejmě neodvratných 15 bodů. Trutnov má navíc v posledních týdnech slušnou formu, kdy prohrál pouze 1 z 5 zápasů, v prvním letošním zápase navíc HAGU přehráli 5:1.

Oproti tomu souboj s Holicemi bude, jak se mezi sportovními novináři říká, o 6 bodů. První vzájemný zápas z konce února dopadl jednoznačně pro Holice v poměru 10:2. I z ohledu na to, že mezi Holicemi a HAGOU jsou pouhopouhé 2 body, se může jednat o nejdůležitější zápas konce roku a naši muži se budou muset vydat ze všech sil, aby únorovou porážku svému soupeři vrátili a současně i zlomili horší formu podepsanou v posledních 4 zápasech, ze kterých si nedokázali odvézt ani 1 bod. Naše muže navíc trápí snížená produktivita, kdy za poslední 4 zápasy dokázali dát jen 14 gólů, a naopak inkasovali celých 40. Je tedy nač se zaměřit.


Muži B

Mužský „B“ tým čeká poslední turnaj sezóny, bude domácí, odehraje se v neděli a půjde v něm především o hezké rozloučení s tímto ročníkem Pardubické ligy mužů.

Soupeřem mu bude Orlicko-Třebovské „béčko“ a také se můžeme těšit na pardubické derby s Marillanem. Právě Marillan ještě ohrožuje aktuální 4. místo našeho mužského „B“ týmu v tabulce a zápas tak bude jistě zajímavým spektátlem. Z prvního vzájemného střetnutí si navíc odnesli hráči Marillanu výhru 10:5.

Oproti tomu Orlicko-Třebovsko je v lize předposlední, a tudíž bychom měli od našich mužů očekávat zisk „povinných“ 3 bodů, ovšem stát se může cokoliv. Pokud by navíc muži z turnaje odvezli bodů 6, mohou při dobrém souběhu výsledků přeskočit ještě pardubické Titány a stát se druhými vícemistry soutěže.


Dorost

Dorostenci v sobotu také odehrají svůj poslední turnaj v této sezoně a rozloučí se s ní v prvním koši 2. dorostenecké ligy. Na půdě Jaroměře se utkají s Poličkou a ročník pak zakončí s domácí Jaroměří. Dorostenci HAGY byli letos prvním týmem, který dokázal Jaroměř v soutěžním zápase porazit a určitě budou chtít sezonu zakončit s achievmentem v podobě zisku 3 bodů díky porážce soupeře s výtečným renomé, jaké Jaroměř bezesporu má.

Zápas s Poličkou pak bude vzácným setkáním dvou mužstev, která se celou sezonu pohybovala mezi prvním a druhým košem a očekávat můžeme tedy velmi vyrovnanou bitvu. V Jaroměři se tak jistě je nač těšit.


Mladší žáci

Na mladší žáky se můžete přijít podívat v sobotu do nafukovací haly v centru Pardubic. Zde se potkají s Letohradem, Chrudimí a Sokoli. I u této kategorie se jedná o rozloučení se s letošní sezonou. Všichni hráči na soupisce za sebou mají výtečný ročník, ze kterého se jistě poučili a kontinuálně zaznamenávali progres svých florbalových dovedností a již hladově vyhlížejí další soutěžní rok.

autor: Tomáš Šimon