Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
75_20240304_095615.jpg

Shrnutí: last dance dorostenek, elévové opět ve dvou týmech

V neděli odehrály holky ročníku 2007 poslední ligový turnaj za dorostenky. Do Holic vyrazily opět dva týmy elévů. Ženské "béčko" tentokrát nebodovalo. Dorostenci nepodali konzistentní výkony na domácí půdě.

Dorostenci

Na florbalovém turnaji se odehrál první zápas plný vzrušení a dramatických momentů. Tým TD-IS IBK Holice se střetl s týmem HAGA Pardubice v souboji plném obratů a akce. Zápas začal skvěle pro tým HAGA Pardubice, který si brzy vypracoval vedení. Nicméně, tým TD-IS IBK Holice se nevzdal a začal postupně stahovat náskok soupeře. Branky padaly na obou stranách, až nakonec došlo k vyrovnanému stavu. Největší chvíle přišla v závěru utkání, kdy se tým Holic dokázal prosadit a získat těsné vítězství s konečným skóre 8:10. Oba týmy předvedly vynikající výkony a jejich souboj nabídl divákům vzrušující podívanou.

Ve druhém zápase se kluci utkali s týmem TJ Sokol Jaroměř v napínavém souboji plném emocí a obratů. Tým HAGA Pardubice se ujal vedení již v prvních okamžicích utkání, kdy dokázal dvakrát skórovat a poslat svůj tým do vedení 2:0. Ovšem hráči TJ Sokol Jaroměř se nevzdali a začali postupně stahovat náskok soupeře. Druhá část zápasu byla plná akce z obou stran. TJ Sokol Jaroměř se dařilo skórovat a postupně se jim podařilo otočit skóre na 3:6. I přes snahu našich kluků se již nepodařilo vyrovnat stav a utkání skončilo vítězstvím týmu Jaroměře se skóre 5:6.


Elévové

V uplynulém víkendu se ve sportovní hale v Holicích odehrál nezapomenutelný dětský turnaj, který přilákal fanoušky a hráče z celého regionu. Naše vlastní týmy, HAGA Špunti Bílí a HAGA Špunti Zelení, se postavily tváří v tvář silným soupeřům, jako jsou Sokoli Pardubice, Sokoli Pardubice B, FTC Vysoké Mýto, SOKOLI Pardubice C, TJ Sokol Dolní Ředice-IBK Holice, Orel Přelouč, IBK Holice Modří, IBK Holice a FTC Vysoké Mýto B.

První zápas našich týmů, HAGA Špunti Bílí a HAGA Špunti Zelení, byl jako boj dvou statečných válečníků. Obě družiny se s vervou pustily do souboje a vytvořily napínavé chvíle pro fanoušky. Následovaly další zápasy, kde se naše týmy postavily proti různým výzvám. Týmy Sokoli Pardubice, FTC Vysoké Mýto a další ukázaly své schopnosti a bojovnost na hřišti, čímž vytvořily vzrušující atmosféru a plný důvod pro potlesk.

Děti na hřišti nejenže bojovaly o vítězství, ale také si užívaly společného času a vytvářely nová přátelství. Turnaj nebyl pouze o výsledcích, ale také o radosti ze hry a sportovním duchu, který se mezi hráči šířil.

HAGA Špunti Bílí a Zelení opět ukázaly svou oddanost a vášeň pro florbal. Gratulujeme všem týmům k jejich výkonům a děkujeme všem za účast na tomto skvělém turnaji!


Dorostenky

První zápas našeho posledního turnaje 1. ligy dorostenek jsme odehráli s Orlem Přelouč. Utkání nabídlo divákům napínavé momenty a skvělou podívanou. Tým Orel Přelouč se ujal vedení již v první části utkání, kdy Barbora Fernižáková otevřela skóre brankou, která zaznamenala první bod zápasu. Poté Laura Lapková dvakrát rozšířila vedení Orla Přelouče, čímž poslal svůj tým do poločasu s náskokem 3:0. Ve druhé části se HAGA Girls Pardubice snažily snížit náskok soupeře. Elen Kratochvílová se dostala na listinu střelců, když snížila náskok na 3:1. I přes snahu HAGA Girls Pardubice však Orel Přelouč udržel své vedení a získal důležité vítězství v úvodním zápase turnaje.

A ve druhém zápase nás čekal domácí tým FbK TJ Svitavy. Zápas nabídl nekompromisní souboj, který přinesl jasnou dominanci jednoho z týmů. Utkání začalo již v první části, kdy hráčky FbK TJ Svitavy rozjely skórování. Lenka Šimková a Klára Polívková otevřely skóre zápasu, čímž tým dostal do vedení 0:2. Ve druhé části Svitavy pokračovaly ve své efektivitě. "Hydry" přidaly další branky, čímž poslaly svůj tým do vedení 0:2. Poslední část zápasu byla pro tým Svitavy stejně úspěšná jako předchozí. Opět Lenka Šimková se postarala o další branku, čímž zajistily svému týmu vítězství s konečným skóre 0:6.


Ženy "B"

Ve vyrovnaném a napínavém zápase prvního kola florbalového turnaje se střetla družstva HAGA Ladies Pardubice B a Orel Rtyně v Podkrkonoší. Díky skvělému výkonu hráček se diváci dočkali řady gólů a dramatických momentů. Hned v první části utkání se do střelecké listiny zapsaly oba týmy. Nejdříve se trefila hráčka HAGA Ladies Pardubice B, Kateřina Pešková, která využila asistence od Nikoly Procházkové. Orel Rtyně v Podkrkonoší však rychle odpověděl, když se trefila Jitka Romančáková a srovnala skóre na 1:1. Druhá část hry byla plná akce. Kateřina Pešková dvakrát skórovala pro HAGA Ladies Pardubice B a tým se ujal vedení 3:1. Orel Rtyně v Podkrkonoší však nebyl pozadu a jeho hráčky otočily průběh zápasu, přičemž na konci této části byl stav 3:5. Ve třetí části se hra ještě více rozhořela. Hráčky HAGA Ladies Pardubice B se přiblížily díky gólu Kateřiny Peškové, avšak Orel Rtyně v Podkrkonoší dokázal odskočit až na rozdíl tří gólu. Nakonec se podařilo Rtyni udržet své vedení a zvítězit s konečným skóre 7:5. Tento zápas přinesl divákům skvělou podívanou.

Ve druhém "špílu" se střetla družstva HAGA Ladies Pardubice B a TJ Jablonné nad Orlicí. Byl to napínavý souboj plný obratů a dramatických momentů. První třetina branku nenabídla. Až ve druhé části utkání se prosadilo družstvo TJ Jablonné nad Orlicí, když se z gólové situace trefila Daniela Slánská a poslala svůj tým do vedení 1:0. Hráčky HAGA Ladies Pardubice B se však nevzdaly a v druhé části hry dokázaly srovnat skóre na 1:1 díky gólu Nikoly Procházkové. Ve třetí části utkání se TJ Jablonné nad Orlicí znovu ujalo vedení díky gólu Marie Gabrisové, která zvýšila skóre na 2:1. Tento stav však trval pouze krátce, protože o pár minut později se Jablonnému podařilo skórovat dvakrát a zajistit si vítězství. Celkový výsledek druhého zápasu byl 4:1 ve prospěch TJ Jablonné nad Orlicí.


(článek vytvořen s pomocí https://chat.openai.com)

Související články

Haga Pardubice
74_20240227_103558.jpg

Preview: Včelky vyblízávají první pyl, cena "Oslí můstek roku" udělena

Vážení přátelé, čeká nás další, první březnový týden. Tento měsíc patří zvířatům, v časopise Lidé a země bychom se jistě mohli dočíst, že dochází k odšpuntovávání medvědů, včelky létají vyblíznout pyl z prvních květin a o velkém rozdílu mezi únorem, kdy slavíme 2. 2. Světový den mokřadů, naopak 20. března totiž oslavíme Světový den žab! Toto významné datum je ovšem přeci jen ještě daleko, a tak se pojďme věnovat víkendu florbalovému. V tom se opět představí několikero našich týmů.