32_20230411_170207.png
31_20230411_170245.png
34_20231009_091913.jpg

Shrnutí: junioři stoprocentní, v akci poprvé přípravka a mlžky

Výjezd do Náchoda juniorům přinesl 6 bodů. Přípravka si užívala radost ze hry v Pardubicích. Dorostenky srdnatě vzdorovaly, leč nebodovaly. A mladší žákyně odehrály první turnaj velmi slibně.

Přípravka

Tým přípravky se po dlouhé letní přestávce vrátil na florbalový rink a hned na úvod sezóny se zúčastnil prvního turnaje. Dokonce jsme přihlásili ještě jeden tým, kde hrály děti z kroužků DDM Alfa Pardubice. Na programu byla řada vzrušujících zápasů a naše mládežníky čekala konkurence několika silných soupeřů.

Turnaj se konal v Pardubicích a naše týmy přípravky čelily týmům jako FbK Orlicko-Třebovsko, FBK Piráti Sokol Chrudim, FLORBAL LITOMYŠL, Sokoli Pardubice a FbC Skuteč. I když se jim možná nepodařilo zvítězit ve všech těchto zápasech, každý zápas byl pro ně cennou zkušeností a příležitostí k učení se. Tento turnaj byl skvělým způsobem, jak zahájit novou florbalovou sezónu pro nováčky. Naši hráčky a hráči ukázali svůj potenciál a nadšení pro hru. Se ziskem zkušeností a sebedůvěrou se tým přípravky připravuje na další výzvy, které je v této sezóně čekají. Budeme nadále sledovat jejich pokrok a držíme palce pro úspěšnou a zábavnou sezónu!


Dorostenky

V úvodním zápase turnaje se střetly družstva HAGA Girls Pardubice a FBC LETOHRAD - Orel Orlice. První gól padl ve 3. minutě hry, kdy se trefila hráčka FBC LETOHRAD - Orel Orlice, Tereza Skalická, a otevřela skóre. Bez asistence se jí podařilo dostat míček za brankovou čáru, což byl skvělý start pro její tým. Druhá část zápasu byla velmi vyrovnaná, až do 23. minuty, kdy byla hráčka Daniela Marková z FBC LETOHRAD vyloučena na dvě minuty za hru rukou. Tam se podařilo našim hráčkám hrát na míčku v útočné polovině, a vytvořit se si pár slibných šancí, bohužel gól z toho nebyl. V poslední třetině hráčky Letohradu rozhodly čtyřmi góly o vítězství svého týmu. Hráčky se snažily dotáhnout zápas a zdramatizovat ho, ale už nezbylo dostatek času.

Druhý zápas čekala holky prověrka v podobě IBK Hradec Králové. Utkání začalo silným výkonem IBK, které si rychle vytvořilo náskok. Již v první části zápasu se jim podařilo skórovat dvakrát, díky brankám Nely Heligrové a Valérie Veverkové. Tyto rychlé góly položily základní kámen pro úspěch IBK Hradec Králové. Prostřední část pokračovala v jejich prospěch, a to zejména díky Victorii Moravcové, která přidala dvě branky. Třetí část zápasu znamenala definitivní potvrzení vítězství pro IBK Hradec Králové. Pavlína Divišová přidala osmý gól, a tím bylo jasné, že IBK Hradec Králové odcházejí z tohoto zápasu s výhrou 8:0. Tento zápas ukázal sílu týmu IBK Hradec Králové, který v tomto ročníku bude určitě patřit k hlavním favoritům. Holky, i v menším počtu, srdnatě bránily velmi dobře dvě třetiny. Předvedli maximální úsilí, jak se sluší a patří, a to je třeba zdůraznit.


Junioři

První zápas turnaje nabídl divákům neuvěřitelnou dávku vzrušení a gólů. Souboj mezi týmy FBC DONAP Česká Skalice a HAGA Pardubice se rozhodně nestal výjimkou. Zápas začal velmi rychle, s brankou FBC DONAP Česká Skalice v prvních minutách utkání. Jakub Metelka vstřelil první branku zápasu s asistencí od Horáce Al Sofy. Další gól přišel během druhé části, kdy se tým HAGA Pardubice dostal do hry. Jan Dašek bez asistence poslal míček do sítě, vyrovnávajíc skóre na 1:1. Tým FBC DONAP Česká Skalice se během druhé části dostal do vedení 3:1 díky brankám Viktora Honzů a Matouše Myslíka. Nicméně, junioři se nevzdali a v závěru zápasu přišli s úžasným obratem. Filip Zerzán, Štěpán Koblížek, Martin Born, Daniel Pravec a opět Filip Zerzán střídavě skórovali a obrátili stav na 6:3 ve prospěch svého týmu. Závěrečná část byla plná dramatických momentů. FBC DONAP Česká Skalice snížili náskok díky brankám Ondřeje Lukavského a Václava Lonce, stále asistovaným Viktorem Honzů. Skóre ale již neměnilo.

Druhý zápas turnaje nabídl divákům obrovskou show gólů a dominanci týmu HAGA Pardubice. Bylo to zářivé představení, které potvrdila sílu tohoto týmu a zároveň představila výzvu pro soupeře FBK Piráti Sokol Chrudim. Zápas začal rychlým gólem týmu HAGA Pardubice, kdy Jan Dašek vstřelil první branku utkání, asistován Filipem Zerzánem. Poté následovala série dalších gólů týmu HAGA Pardubice, kde se blýskli hráči jako Daniel Martiník, Vít Nejezchleba a další. Skóre postupně narůstalo ve prospěch týmu HAGA Pardubice, až dosáhli impozantního vedení 7:0. K týmu FBK Piráti Sokol Chrudim se podařilo snížit na 7:1 a 7:2 díky gólům Martina Kašpara, ale junioři rychle odpověděli a vrátili se do útočného módu, zvyšujíce na 12:4. Filip Lacina z FBK Piráti Sokol Chrudim si připsal jednu z posledních branků zápasu, ale tým HAGA Pardubice již měl zápas pod kontrolou. Celkově to byl destruktivní výkon týmu HAGA Pardubice, který dokázal vstřelit celkem 15 gólů, zatímco Piráti zůstali na pěti brankách. Byla to jasná ukázka síly a dovedností týmu HAGA Pardubice, a hráči se budou snažit pokračovat v tomto impozantním výkonu i v dalších zápasech turnaje.


Mladší žákyně

První florbalový turnaj sezóny mladších žákyň přinesl vzrušení a soutěžní duch do sportovního světa. Tým se utkal s FBC Dobruška, FbK TJ Svitavy a FBK Dračice Hořice.

Do zápasů jsme šli s cílem navázat na tréninkový proces, kde se aktuálně zaměřujme na kontrolu a vedení míčku, klamání a kličkování. Také strážkyně brankoviště navazovaly na věci z brankářských tréninků. 

Turnaj začal nadějně pro naše mladší žákyně, když se střetly s týmem FBC Dobruška. Byl to vyrovnaný souboj, kde naše hráčky ukázaly své dovednosti a bojovný duch. Druhý zápas byl proti týmu FbK TJ Svitavy. Poslední zápas turnaje byl proti FBK Dračice Hořice. Byl to náročný souboj, kde naše hráčky bojovaly až do posledního hvizdu. Celkově byl tento turnaj pro naše mladší žákyně úspěšným startem do sezóny, kde si premiéru odbyla jedna elévka. Získaly cenné zkušenosti, posílily týmovou soudržnost a dokázaly, že mají potenciál stát se významnými hráčkami ve světě florbalu. Pro nás je důležité, že se ve hře objevovaly návyky z tréninků.

Těšíme se na další zápasy a na to, co nám sezóna přinese. Gratulujeme týmu mladších žákyň k výbornému výkonu na tomto turnaji!

(článek vytvořen s pomocí https://chat.openai.com)