Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
44_20231113_083253.jpg

Shrnutí: junioři a ženy na vítězné vlně

Kromě se úspěšných juniorů a ženského "áčka" se zajímavými výkony prezentovali mladší žákyně a starší žáci. A na nedělním turnaji v Litomyšli sbírali cenné zkušenosti elévové.

Mladší žákyně

Druhý florbalový turnaj sezóny pro tým mladších žákyň přinesl další vzrušující okamžiky, kdy se střetli s kvalitními soupeři. Tentokrát byly na programu zápasy s týmy IBK Hradec Králové, TJ Jablonné nad Orlicí, FBK Dračice Hořice a Orel Rtyně v Podkrkonoší.

První utkání tohoto turnaje bylo proti IBK Hradec Králové, a hned od začátku bylo znát, že to bude náročný souboj. Naše mladší žákyně však opět prokázaly svou schopnost a odhodlanost. Zápas byl plný rychlých útoků a brankářských zákroků.

Druhý duel proti TJ Jablonné nad Orlicí byl opět plný vášně a sportovního ducha. Naše hráčky se snažily prosadit proti týmu, který představoval další tvrdý oříšek. Je třeba ocenit přístup a nasazení hráček Jablonného, které celý turnaj odehrály v malém počtu.

Třetí zápas přinesl opakování souboje s FBK Dračice Hořice, který byl také účastníkem předchozího turnaje, když využil možnosti dohlásit se na turnaj. Tento a předchozí zápas jsme si zpestřili týmovou soutěží o královnu středu. 

Poslední zápas turnaje byl proti Orlu Rtyně v Podkrkonoší. Naše hráčky opět ukázaly svou sílu a schopnost hrát jako tým. Zápas byl plný skvělých akcí a úspěšných zakončení, a v neposlední řadě taky několik zákroků debutující brankářky.

Celkově lze říci, že druhý florbalový turnaj sezóny byl pro tým mladších žákyň opět velkým zážitkem plným soutěžního ducha a sportovní radosti, a to i díky společné cestě vlakem. Každý zápas přinesl své výzvy a příležitosti pro růst. Gratulujeme hráčkám k výborným výkonům a těšíme se na další florbalové výzvy v nadcházejících zápasech.


Junioři

V úvodním zápase florbalového turnaje se střetla družstva HAGA Pardubice a FBK Draci Hořice v napínavém souboji na hřišti. Hned od prvních okamžiků bylo patrné, že oba týmy přistoupily k utkání s velkým nasazením a touhou získat první vítězství v turnaji. HAGA Pardubice začali silně a už v první minutě se ujali vedení díky brance Patrika Beleje, který využil asistence Daniela Pravce. Brzy nato se skóre zvýšilo na 2:0 po úspěšném zakončení Štěpána Koblížka, kterému předcházela pěkná kombinace s Davidem Ralausem. Ve druhé části zápasu si HAGA Pardubice upevnili své vedení další brankou, a to díky přesnému zásahu Daniela Pravce. FBK Draci Hořice se však nevzdávali a snížili skóre na 4:1, když se trefil David Čermák. Kontrolovali jsme vývoj utkání i přes trestné střílení, které Daniel Pravec neproměnil. Poslední část zápasu byla rozhodující, a HAGA Pardubice ji zvládli s přehledem. Kryštof Zerzán a Jakub Paďour přidali další branky, a tím pečetili konečné vítězství svého týmu 7:1. Tento zápas otevřel turnaj vzrušujícím způsobem, přičemž oba týmy ukázaly své síly a bojovný duch. 

Ve vzrušujícím druhém zápase florbalového turnaje se střetly týmy HAGA Pardubice a Klub SPV Pardubice, přinesouc fanouškům nekonečnou řadu vzrušujících momentů a gólů. Utkání skončilo s výsledkem 14:5 ve prospěch týmu HAGA Pardubice. Tým HAGA Pardubice odstartoval svůj gólový počet již v první minutě, kdy Vojtěch Červený otevřel skóre po přihrávce od Patrika Beleje. Branky se pak začaly valit jedna za druhou, ať už šlo o sólové výkony nebo skvělé kombinace mezi hráči. Jan Dašek přispěl k výhře svého týmu dvěma góly, zatímco Filip Zerzán si připsal hattrick s góly v každé třetině. Agáta Schejbalová, Jakub Paďour a další hráči přidali své góly, přičemž každý z nich vytvářel nezapomenutelné okamžiky na hřišti. Klub SPV Pardubice se snažil odpovědět a udržet krok, ale HAGA Pardubice byly v této fázi silnější. V závěru utkání zazněl rozhodující hvizd rozhodčího, a tým HAGA Pardubice tak slaví výrazné vítězství 14:5 nad Klubem SPV Pardubice. Diváci, kteří se sešli na turnaji, si jistě přišli na své, sledujíce vášnivý a dynamický florbal plný akce.


Starší žáci

První zápas florbalového turnaje mezi týmy FBŠ Všestary a HAGA Pardubice nabídl dramatický závěr, když jsme nakonec zvítězili 7:6. První část utkání začala rychlým tempem, a přestože HAGA Pardubice otevřely skóre, FBŠ Všestary dokázaly odpovědět a do konce první části se skóre srovnalo na 2:2. Ve druhé části HAGA Pardubice ukázaly svou sílu a začali střílet branky, čímž se jim podařilo otočit stav na 5:5 poté, co předtím dávaly góly jenom Všestary. Třetí část byla plná vzrušení, když oba týmy přidávaly branky. V závěru zápasu dokázali hráči HAGY dát o gól víc, a díky tomu zvítězili.

Ve druhém klání turnaje se TJ Sokol Jaroměř a HAGA Pardubice utkaly v napínavém souboji, který skončil vítězstvím TJ Sokol Jaroměř 6:4. První část zápasu se nám vydařila, přestože TJ Sokol Jaroměř otevřel skóre brankou, ale naši hráči rychle odpověděli a vytvořili si vedení 2:1. Druhá perioda začala s intenzivním tempem a oba týmy se snažily získat vedení. HAGA Pardubice se chopili šance a skórovali, ale TJ Sokol Jaroměř znovu odpověděli, a stav byl opět vyrovnán na 3:3. V závěrečné třetí části se HAGA Pardubice snažili o obrat, ale TJ Sokol Jaroměř dokázali přidat další dvě branky a získali tak celkové vítězství 6:4. Oba týmy předvedly skvělý výkon a nabídly divákům vzrušující florbalový zážitek.


Ženy A

Ve vysoce očekávaném prvním zápase se střetly týmy IBK Hradec Králové B a HAGA Ladies Pardubice, přinesouc divákům nejen plno vzrušení, ale také skvělé výkony od obou týmů. Zápas začal rychlým tempem a už v úvodních minutách HAGA Ladies Pardubice demonstrovaly svou ofenzivní sílu. Agáta Schejbalová otevřela skóre, střelou bez asistence, posílila svůj tým do vedení 1:0. Ludmila Jirásková a Kateřina Pešková následovaly s dalšími brankami, což HAGA Ladies Pardubice poslalo do vedení 3:0 po první části zápasu. Druhá část zápasu nezklamala, a opět jsme byli svědky skvělých výkonů obou týmů. Pavla Marešová a Kateřina Pešková se podílely na dalších brankách pro HAGA Ladies Pardubice, zatímco tým IBK Hradec Králové B se snažil odpovědět góly od Kristýny Raab a Kateřiny Huškové. Poslední část zápasu nabídla další vzrušující momenty, kdy IBK Hradec Králové B střelily další gól díky Kristýně Raab, ale HAGA Ladies Pardubice ještě předtím zvýšily vedení gólem Anety Johnové a potvrdily si výhru 7:3.

A druhý "špíl" nabídl divákům parádní exhibici v podání týmu HAGA Ladies Pardubice a TJ Baník Žacléř Ženy. Sledovali jsme dynamický souboj plný akce, gólů a skvělých kombinací na obou stranách hřiště. Zahájení utkání bylo okořeněno brankou od Petra Štochlové z HAGA Ladies Pardubice, který svým gólem poslal svůj tým do vedení 1:0. Nicméně, TJ Baník Žacléř Ženy se nevzdaly a odpověděly gólem od Lucie Sokolové, což vyrovnalo skóre na 1:1. Třetinu ukončila první část gólové jízdy Ludmily Jiráskové z HAGA Ladies Pardubice, která celkově vstřelila čtyři branky. Druhá část pokračovala ve stejném duchu, s HAGA Ladies Pardubice kontrolující hru a rozšiřující svůj náskok. Žacléř se snažila reagovat, další gól vstřelila Nicol Trochová. Ladies si udržely svou dominanci. Kateřina Stará, Kateřina Pešková a další hráčky přidaly další góly, což poslalo skóre na konečných 10:2 ve prospěch HAGA Ladies Pardubice. Druhý zápas turnaje potvrdil, že tým HAGA Ladies Pardubice má nejenom sílu v útoku, ale také pevnou obranu. TJ Baník Žacléř Ženy se přesto snažily bojovat, což přineslo pár vzrušujících momentů, ale nakonec odcházely poraženy.


Elévové

Druhá nejmladší kategorie vyrazila do Litomyšle v hojném počtu, díky účasti holek a kluků z přípravky a dvou hráčů z kroužků DDM Alfa Pardubice. Tudíž jsme na turnaj dohlásili druhý tým HAGA Pardubice zelená, aby měli všichni možnost odehrát co nejvíce na hřišti a získávat cenné herní zkušenosti.

Turnaje se účastnily také týmy: Florbal Litomyšl, Orel Přelouči, Sokoli Pardubice B, FbK TJ Svitavy, Vysoké Mýto, Vlci Skuteč, IBK Holice, Klub SPV Pardubice a Florbal Litomyšl Youth.


(článek vytvořen s pomocí https://chat.openai.com)

Související články

Haga Pardubice
43_20231108_114332.jpg

Preview: Svatomartinské menu servíruje HAGA Pardubice

Vážení přátelé, počasí je stále sychravější a dny se krátí. Proč tedy část těch dnů nevyužít k tomu, že se půjdete podívat na sportování? A protože na fotbal se nedá dívat, sehnat lístky na hokej je umění a plochá dráha již svůj ročník ukončila, nezbývá vedle basketbalu, házené, volejbalu, petanqu, rytířů, mölek, tenisu, stolního tenisu, badmintonu, squashe, bowlingu, kuželek, curlingu, lukostřelby, sportovní střelby a jistě něčeho dalšího, již mnoho, na jaký sport si zajít, doporučujeme proto florbal. A mezi týmy působícími v Pardubicích budeme jistě rádi, když si vyberete zrovna HAGU, kterou čeká velmi nabitý víkend.