Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
22_20230918_104844.jpg

Shrnutí druhého hracího víkendu

Starší žákyně se předvedly na domácím turnaji. Mužské "béčko" si připsalo první bod do tabulky. Ženy A odehrály přátelské utkání.

Starší žákyně


Drama v prvním utkání

První turnaje byl dramatický a napínavý až do poslední chvíle. HAGA Girls Pardubice a FBC DONAP Česká Skalice se střetly v utkání, které začátek Ligy starších žákyň. Elen Kratochvílová a Sofie Schejbalová opět ukázaly svou sílu a střelecké dovednosti. Klára Jedličková přidala důležité góly pro HAGA Girls Pardubice. Česká Skalice se pokoušela dotahovat a její hráčky Kristýna Lánská a Karolína Wolfová vstřelily několik skvělých gólů. Zápas skončil výhrou HAGA Girls Pardubice 14:9.

Nedotažený obrat

Druhý zápas turnaje byl ve znamení postupně zlepšujícího se výkonu holek. I když neuspěly se snahou o obrat, jejich úsilí bylo obdivuhodné. Hráčky "OTéčka" Simona Stojanová a Karolína Řehořová předvedly několik skvělých gólů, což přispělo k výsledku 9:4 ve prospěch soupeře.

Gólový festival

V posledním zápase se HAGA Girls Pardubice utkaly s Letohradem, které mu patří uznání za to, že turnaj odehrál se ctí, i přes menší počet hráček a problémy při cestě na turnaj.

Utkání jsme pojali zodpovědně, a měli jsme dovednostní cíl, který rozněcoval gólový počet na ukazateli skóre. Výsledek ukázal zlepšující se týmovou práci a individuální dovednosti hráček. Sofie Schejbalová a Elen Kratochvílová byly výraznými střelci tohoto zápasu, přičemž Adéla Horová a Nataša Klemová přispěly důležitými asistencemi.


Muži B

Zápas začal obvyklým vzrušením, trvalo skoro pět minut, než padl první gól a bylo to družstvo Orel Přelouč, které jako první udeřilo. Vojtěch Kopecký, s asistencí od Jáchyma Kučery, našel cestu do sítě, dávaje Orel Přelouči vedení 1:0. Napětí v aréně bylo hmatatelné, jak oba týmy bojovaly s vervou. Družstvo HAGA Pardubice B ztratilo málo času na to, aby reagovalo na brzké vedení Orel Přelouči. Martin Drápalík skóroval s asistencí Michala Martinka, srovnávaje skóre na 1:1. Michal Pleskot z Orel Přelouči našel cestu do sítě, s asistencí Viktora Čapka, čímž dostal tým do vedení 2:1. Nicméně HAGA Pardubice B se nenechalo zahanbit a Jiří Pulkrábek skóroval, s asistencí Martina Jedličky, opět vyrovnávaje na 2:2. Jak odpočítával čas ve druhé třetině, David Verunáč z Orel Přelouči našel cestu do sítě, s asistencí Radima Křinky, dávaje týmu vedení 3:2, což potěšilo jejich fanoušky. Jiří Pulkrábek poté udeřil znovu, srovnávaje skóre na 3:3. Napětí v aréně bylo hmatatelné a oba týmy byly odhodlány zajistit si vítězství. Třetí perioda už branku nepřinesla, úvodní zápas skončil remízou.

Druhý zápas turnaje se ukázal jako smršť emocí, která od prvního okamžiku poutala fanoušky. Hlavním akterem tohoto zápasu bylo střetnutí mezi družstvy IBK Holice a HAGA Pardubice B, a tento zápas nabídl vše – intenzivní akci, spektakulární góly a dramatický závěr. Zápas odstartoval záplavou vzrušení a góly se začaly sypat rychle. IBK Holice nastartovali hru rychle, když David Sušil našel cestu do sítě s asistencí Michaela Nováka, čímž jim dali vedení 1:0. Fanoušci byli na okraji svých sedadel, netrpělivě očekávající, co přinese zbytek utkání. Jak postupovalo první období, IBK Holice pokračovali ve svém útoku. Filip Záhrobský vsítil druhý gól, prodlužujíc tím jejich vedení na 2:0. HAGA Pardubice B však nechtěly být poraženi, dávaly najevo svou vůli k obratu. Martin Drápalík skóroval, bez asistence, snižujíc náskok na 2:1. Ale drama tím nekončilo. HAGA Pardubice B byli uděleni trestné střílení, a Filip Dohnal toho využil, skóroval a vrátil svému týmu vedení 3:2. Momentum se přesunulo na jejich stranu, když Daniel Pilný vsítil gól s asistencí Davida Jelínka, skóre se přehouplo na stranu "béčka". Intenzita na hřišti byla hmatatelná, jak oba týmy bojovaly o převahu. Ve druhé třetině Jan Seiner našel cestu do sítě, s asistencí Martina Drápalíka, prodlužujíc tím jejich vedení na 4:2. Avšak IBK Holice odmítli ustoupit. Vojtěch Šefranko skóroval s asistencí Michaela Kohla, zužujíc náskok na 4:3. Gólový účet třetí části otevřel Petr Papák, s asistencí Martina Jedličky, obnovujíc tak jejich dvoubrankové vedení na 5:3. Ale IBK Holice měli ve svém rukávu pozoruhodný obrat. Filip Záhrobský skóroval, s asistencí Matěje Kráma, zmenšujíc rozdíl na 5:4. V závěru klání Jaroslav Tošovský našel cestu do sítě a dokončil tak úžasný obrat a výsledek byl 6:5 ve prospěch IBK Holice.


Ženský A tým remizoval v generálce před prvním turnajem sezóny

Nedělní odpoledne bylo ve znamení okamžiku, když ženský A tým vstoupil na hřiště, aby se utkal s týmem z Vysokého Mýta v přátelském utkání. Toto utkání sloužilo jako poslední test před prvním turnajem nové sezóny, který nás čeká již v sobotu. Konečný hvizd oznamoval remízu 6:6.

Nyní se tým bude intenzivně připravovat na nadcházející turnaj, kde budou mít příležitost ukázat svou sílu.