Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
64_20240124_115250.jpg

Preview: Výjezd do Rtyně v období, kdy přes toto město migrují mroži

Vážení přátelé, kvapem se nám blíží pololetí, neboť čas opravdu věru letí. Hehehe, tímto krátkým a velmi žertovným rýmem Vás chceme informovat, že se nám sezóna 2023/24 překlopila do své druhé poloviny, kterážto ovšem bude jistě nabitá stejně jako ta první. Mládežnické i dospělé týmy v ní budou bojovat o dobré výsledky, ať už za účelem dobrého celkového umístění, nebo i zachování své příslušnosti v soutěžích pro příští rok. V tomto týdnu Vám navíc uděláme radost tím, že většina zápasů se odehraje před pardubickým publikem.

Tím jediným, který se neodehraje na domácích palubovkách je turnaj mladších žákyň. Ty si pro svá mistrovská utkání vyjedou do mrazivé Rtyně v Podkrkonoší a v neděli se postupně od 9:40 utkají s Hořicemi, domácí Rtyní a také děvčaty z města pohádek, tedy Jičínem. Mladším žákyním můžete přijet zafandit v období, kdy Rtyní migrují do teplých krajin mroži, tedy v období velmi unikátním. Pokud nám navíc zašlete na našich sociálních sítích fotku mrože migrujícího přes Rtyni v Podkrkonoší, odměna Vás jistě nemine. Inu, o motivaci, proč se jet na mladší žákyně podívat a dívkám zafandit, máte jistě postaráno.

Nyní už ovšem na domácí zápasy. Přes Pardubice sice mroži povětšinou nemigrují, ale Vy máte skvělou příležitost na víkend odmigrovat do univerzitní haly, kde se nejprve představí v sobotu dopoledne naši Špunti. Ti jistě od 9:00 budou ohromovat svým nasazením a rádi Vám ukáží, co se během půl roku naučili. Divácká návštěva se očekává vysoká a všichni špunti budou moc rádi, když jim vytvoříte báječnou atmosféru.

A pokud zůstanete i na odpoledne, báječnou atmosféru jistě mile rádi přivítají i na navazujícím turnaji naši dorostenci. Ti aktuálně bojují ve druhém koši, což je jednoznačně výborný výsledek a čekají je tak jistě nesmírně těžké zápasy. Soupeřem v nich jim bude ve 13:00 Orel Rtyně v Podkrkonoší, jehož hráči tak bohužel zřejmě přijdou o možnost vyfotografovat se s migrujícími mroži ve svém městě, a v 17:30 pak FBC Dobré. Dorostenci pevně věří, že se jim podaří vybojovat slušný bodový příděl a třeba i zaútočit na nejvyšší koš druhé ligy dorostenců. Svými hlasivkami je v tomto snažení určitě můžete přijít podpořit.

Posledním týmem, který se o víkendu představí, a bude to také doma, je mužské Béčko. A protože ještě nebyl Váš oblíbený segment čtení z Wikipedie, dovolím si ho tentokrát zaměřit na prvního soupeře, který se v neděli utká v 9:00 právě s našimi muži. Tím je Letohrad, tým z města s 6503 obyvateli, považovaného za regionální železniční uzel, je rodištěm například biatlonisty Ondřeje Moravce, ale o vyprávění o svém dětství, můžete porosit i Ústeckého rodáka, známého z pořadu Otázky Václava Moravce, Václava Moravce. Mezi partnerská města pak patří chorvatský Daruvar, švýcarský Hausen am Albis a polská Niemcza. Podrobněji si ještě o Letohradu jistě budete mít možnost něco přečíst, až se v něm nějaký náš tým představí. Druhým soupeřem bude Orlicko-Třebovsko. Oba týmy tedy vysílají do vzájemných klání svá „Béčka“ a v těchto zápasech „B“ týmů je HAGA papírovým favoritem. Určitě tak budete mít možnost oslavit s našimi muži výhru.

A to je vše přátelé, těšíme se na hromadě domácích klání, případně na výjezdu za migrujícími mroži ve Rtyni v Podkrkonoší. Nezapomeňte i na vyhlášenou soutěž o fotografie migrujících mrožů a posílejte nám je přes sociální sítě. Těšíme se o víkendu na viděnou!