Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
13_20230420_125353.jpg

Preview: víkend mladých nadějí

Je před námi jeden z posledních víkendů této sezony, i proto v něm na ligové scéně již uvidíme v akci pouze 3 naše týmy. K těm se pak přidají ještě starší a mladší žákyně v rámci neligového turnaje ve Vysokém Mýtě. I tak ale jistě půjde pro naše fanoušky o dobrou možnost, jak podpořit mladé naděje našeho klubu.

Špunti – elévové

V Hlinsku odehrají své zápasy naši elévové. V krásném městě, kde svého času měla stát i hala pro Martinu Sáblíkovou, se utkají s domácím týmem FLORBAL Hlinsko, s Litomyšlí a s lanškrounskými Draky.

Sobotní turnaj bude pro elévy rozloučením s touto sezónou, co se ligových zápasů týče. Turnaj startuje v 9:00 a 3 zápasy plné nasazení a radosti jistě naše mladé pušky posunou na florbalové cestě zase o kousek blíž jejich snům.


Špunti – elévky

V neděli svůj čtvrtý a zároveň poslední turnaj odehraje naše nejmenší dívčí kategorie. V Jičíně, městě pohádek, se utká s Hradcem Králové, Dračicemi z Hořic a domácím Jičínem.

Elévky letos pravidelně nastupovaly i za chlapeckou kategorii, a proto se dá říci, že dívky zažijí svůj „supervíkend“ po vzoru plochodrážního „supervíkendu“ tedy zažijí zápasy v sobotu za chlapce a v neděli za dívky.

Určitě jim toto vytížení pomůže mezi sebou objevit, když už jsme u plochodrážní terminologie, do budoucna florbalové hvězdy, jakými bezesporu v ploché dráze jsou například Matej Žagar nebo Andžejs Lebeděvs. Přijet dívky podpořit můžete od 9:00.


Juniorky

Juniorky také čeká derniéra v letošní sezoně. Za tou si zajedou do města proslaveného historickými památkami a těžbou stříbra, tedy do Kutné Hory. Zde své bitvy svedou s domácími hráčkami a Hradcem Králové.

Kutná Hora letos naše juniorky dokázala dvakrát přehrát, z čehož jednou výrazně 15:1, podruhé už byl výsledek příznivější, leč body nepřinesl. V tomto vzájemném měření vyhrály kutnohorské florbalistky 9:4. Druhý soupeř, Hradec Králové, se ve vzájemném střetnutí s HAGOU potkal již toto úterý a půjde tak de facto o odvetu. V té budou chtít naše juniorky Hradci vrátit porážku 4:9.

První zápas je na programu v 11:00. Můžeme tedy říci, že pro fanoušky, kteří si o víkendu rádi přispí, jde jistě o velmi příjemný čas a motivaci k přejezdu do Kutné Hory, kterou mohou spojit právě i s návštěvou přenádherného historického centra tohoto města.


Starší žákyně + mladší žákyně

Starší a mladší žákyně čeká doplňkový turnaj. Ten bude dobrou průvodní štací především pro starší žákyně. Ty totiž v rámci ligové soutěže hrají na malém hřišti v počtu 3+1, i proto se dívky nesmírně těší na sobotní turnaj ve Vysokém Mýtě, kde si zkusí zahrát na velkém hřišti ve formátu 5+1.

Pro děvčata půjde především právě o sbírání zkušeností na velkých palubovkách a osvojení si hry v 5 hráčkách, kterážto je pro ně vzácností, leč v dorostenkách v příští sezoně je již nemine. Úvodní hvizd prvního zápasu turnaje je plánován na 9:00 a kromě HAGY se na něm samozřejmě představí například domácí Vysoké Mýto, Svitavy nebo Letohrad, ale i další týmy z našeho regionu.

Dívčí "míchačky"

Stává se již tradicí na našem regionu, že závěr sezony patří dívčím míchačkám. Tento turnaj je velmi zajímavý svým pojetím, sice proto, že se dívky z různých regionálních oddílů náhodně nalosují do týmů a je jim i náhodně přiřazen trenér.

Tento turnaj nás čeká až 8. 5. a detaily jistě ještě přineseme, každopádně jde o skvělý turnaj, který pomáhá dívkám naskrz oddíly s vzájemným poznáváním, navazováním přátelství a rozvoji svých florbalových dovedností.


autor: Tomáš Šimon