Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
54_20231214_073457.jpg

Preview: Vánoční přípravy vyvrcholí poutí do Červené Vody

Vážení přátelé, máme tu poslední předvánoční víkend, třetí adventní neděli. Jistě máte již mnoho vlastních starostí s přípravami Vánoc, sháníte stromeček, ozdoby, kapra, uklízíte, pečete cukroví, utíráte prach, myjete okna, pulírujete koberce, vytíráte podlahy, ovšem jestli budete mít volnou chvilku, můžete přijít také na některý náš turnaj. Já sám těch volných chvilek mám věru pomálu, proto se tentokrát pokusím být co nejstručnější v rámci celého článku. Jdeme na to.

Prvně bychom Vás rádi pozvali v sobotu od 9:00 na turnaj našich nejmenších hráčů, tedy přípravek, který se odehraje v České Třebové. Naši nejmenší se jistě těší na svůj předvánoční turnaj a doufají, že jim Ježíšek předčasně nadělí pár vstřelených gólů a dobrou diváckou kulisu. Dle statistiky počet obyvatel od roku 1991 pomalu klesá, my ale pevně věříme, že díky návštěvě fans HAGY se vyšplhá na své rekordní maximum.

V sobotu si domácí turnaj odehraje také naše ženské Béčko. To se v univerzitní hale utká nejprve v 9:00 s týmem z města pohádek, tedy Jičínem. V 13:30 je pak naplánován úvodní hvizd derby rezerv, neboť soupeřem našeho B týmu bude Béčko Hradce Králové. Pokud máte rádi ženský florbal, budete mít druhou ligu doslova za zdymadlem a Ladies budou jistě rády, když přijdete podpořit jejich tažení 2. ligou žen.

Pokud jste ovšem fajnšmekři, vězte že i náš A tým, hrající také 2. ligu žen, bude o víkendu též v akci. Na rozdíl od Béčka ovšem poputuje do exotické destinace s názvem Červená Voda. V této cirka 2000 obci můžete vedle florbalu navštívit například sousoší Nejsvětší trojice, faru, krucifix s P. Marií Bolestnou nebo kostel sv. Matouše. Ideální výlet pro naše věřící fanoušky! Ladies A budou jistě za Vaši pouť rády, zápasy navíc startují ve 12:00 a v 15:00 (soupeři budou Vysoké Mýto a Skuteč) a můžete tudíž opravdu jít i pěšky!

Na koho se také můžete jet podívat, jsou dorostenky. I ty hrají v neděli, a to ve Svitavách. Zde se utkají v 9:00 se Svitavami a v 11:20 s Hostinným. Půjde o souboje týmů ze spodu tabulky a dorostenky tak věří v prolomení smůly a zisk ideálně plného počtu bodů.

V neděli hrají také muži B, v nedaleké Přelouči se tým okolo Patrika Mládka, velkého milovníka Josefa Švejka v podání Rudolfa Hrušínského, utká v 9:00 s domácí Přeloučí a ve 12:30 s Céčkem Litomyšle. V tomto případě naopak půjde o velmi těžké souboje s týmy z vrcholu Pardubické ligy mužů a každý vlajkonoš na straně HAGY v hledišti jistě bude znát.

Posledním týmem, který se o předvánočním víkendu, přesněji v neděli, představí jsou starší žáci. Ti v dvojzápase s Chlumcem nad Cidlinou (10:10) a Dvorem Králové (12:30) jedou právě do druhého jmenovaného města bojovat o postup do vyššího koše. V hale Strž s proslulou kavárnou, ve které mají dobrou horkou čokoládu, ale i kuřecí nugetku v rohlíku jsou pro Starší žáky karty rozdané výborně a nezbývá než doufat, že se partii podaří dohrát do úspěšného závěru a že si starosta Bavor nepřipravil nějakou kulišárnu, která by postupu našich Stržů zabránila.

Děkujeme Vám za čtení našich úvodníků v roce 2023 a než zalezu do brlohu, kde budu pojídat kapry, štědrovky a cukroví, rád bych Vám popřál krásné Vánoce a krásný Nový i nový rok. Oficiální zdravice HAGY jistě ještě přijde, ale věřím, že i takto ode mě to u srdéčka zahřeje.