Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
87_20240410_123717.jpg

Preview: Sobotní program a vědecká výprava Jonáše Kintery za kravami Zebu do Afriky

Vážení přátelé, čas letí stále dál a ručičky ukusují z koláče. A nejen z něj, jak se zpívá v písni Regé I veleslavné kapely Špičková Kultura. A stejně tak ukusují i z této sezony, vždyť po minulém týdnu mají dohráno další naše kategorie a nyní je tedy již čeká zápasová dovolená, kterou si jistě užijí v některých exotických destinacích. Například náš starší žák, Jonáš Kintera, se chystá do Afriky. „Mým cílem je pozorovat stáda Zebu, svojí aktuální odbornou stať totiž zaměřuji na tukový lalok těchto krav.“ Přibližuje právě populární Jony, proč se vydává na cestu do Afriky. Máme zde ale i tři týmy, které si zahrají. Nutno dodat, že všechny 3 v sobotu, neboť v neděli proběhne superfinále. Toho se letos žádný náš tým neúčastní.

První, na koho Vás pozveme, jsou naši Špunti. Ti si odehrají své zápasy v hale Sokolů Pardubice. Turnaj startuje od 9:00 a program bude jistě pestrý. Nejmenší naděje vždy doprovází na turnajích skvělá atmosféra díky velkému počtu našich (i soupeřových) vlajkonošů a my jen doufáme, že tomu nejinak bude právě i v sobotu.

Do oblíbené štace, kterou bezesporu je Aréna Donna Peppeho v Rokytnici v Orlických horách, vyjedou v sobotu starší žákyně pod vedením vrcholového manažera Jana Brychty. Jak je o Janovi dobře známo, má velmi rád místní halu, neboť nabízí dobrý bufet, skvělé výhledy do okolí, ale i spoustu vzpomínek díky plakátům Tomáše Blažka a dalších bývalých hokejistů. Starší žákyně svá utkání načnou v 10:40 proti Rtyni v Podkrkonoší, města známém dobrým florbalem a migrujícími mroži, v 12:20 pak vyzvou Dvůr Králové nad Labem, město známe sklářskou firmou paní Sidonie Novotné, a turnaj pak zakončí ve 14:50 s Lanškrounem, jenžto není známý ničím. Určitě tak můžete přijet na turnaj našim děvčatům zafandit a třeba nějakou známost z Lanškrouna navážete.

Poslední tým, který se v sobotu představí jsou harcovníci ze sekce Muži A. Spolu s nimi se můžete vydat do exotické Jilemnice, kde se od 9:00 utkají se štikou Regionální ligy, týmem Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí a v 12:30 pak s B týmem Sokolů Pardubice. A kromě zápasů toho v Jilemnici najdeme více, přesněji si to můžeme říci díky oblíbenému segmentu čtení z Wikipedie. Jilemnice má 5439 obyvatel a rozkládá se na 13,86 km2. Počet domů je stanoven na 1162, a ty se nacházejí celkem ve 3 částech obce – Jilemnici, Hrabačově a Javorku. Město se v minulosti proslavilo svým textilním průmyslem, například výrobou kapesníků firmou Josef Gassner. První továrnou k této bohulibé činnosti výroby čistonosoplen, se pak označuje textilka Ferdinanda Mládka. Ve městě dnes nalezneme i Kino 70, otevřené 25. 12. 1970, které bylo ve své době teprve druhým kinem s projekční technologií 70 mm v naší vlasti. Vedle této pamětihodnosti zde ale nalezneme například biatlonový areál, kapli svatého Isidora nebo legendární Zvědavou uličku plná typických podkrkonošských roubenek posunutých proti sobě vždy tak, aby jejich obyvatelé mohli sledovat dění na ulici. Mezi slavné rodáky pak patří například František Pošepný (zakladatel ložiskové geologie), Josef Bernard (filolog) nebo Ladislav Nebeský (lingvista). Partnerská města Jilemnice pak najdeme pouze mezi potomky maršála Pilsudskiho, jsou to tedy Świebodzice, Świeradów-Zdrój a Karpacz. Inu máte toho mnoho k vidění, a tak doufáme, že se na naše muže do Jilemnice dorazíte podívat ve velkém počtu.

Vážení přátelé, to je z tohoto víkendu vše. Jistě jste si již svůj favorizovaný turnaj, na který se pojedete podívat vybrali a nám nezbývá než se rozloučit. Pokud by se Vám ovšem nechtělo sledovat florbal, ale rádi byste podpořili Jonáše Kinteru a jeho výzkum. Můžete se s dotazem obrátit na Česko-slovenský spolek přátel krav Zebu, přesněji na email jakpodporit@pratelezebu.cz. My se těšíme na některém z tunajů a nebo příští týden u dalšího preview na viděnou!