Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
29_20230927_101620.jpg

Preview: Prodloužený víkend ve znamení zápasového maratonu

Prodloužený víkend, díky kterému si ve čtvrtek užijete volno, do sytosti oslavíte svátek svatého Václava a den České státnosti a třeba navštívíte fotbalové derby, bude opět i herní. Dokonce i přímo veleslavný den připadající na 28. září, můžete využít k návštěvě našich klání.

Ve čtvrtek totiž do letošní sezony vstoupí jeden z posledních týmů, konkrétně starší žáci. Ty čeká domácí supervíkend, kdy odehrají první turnaj, v němž se utkají s Letohradem a také Holicemi. Nepříjemní soupeři budou jistě pro start sezony velkou výzvou a možností ukázat, jak se jim v sezoně bude dařit táhnout směrem k vyšším košům, asi jako lososům táhnoucím peřejemi. Starším žákům navíc naváže hned v neděli další domácí turnaj. V tom vyzvou další silné týmy z Jaroměře a Dvora Králové. Lze tak očekávat ve 4 dnech 4 těžká klání, což znamená průměr jednoho těžkého utkání na den, tedy obrovskou podívanou pro oko diváka. Oba turnaje se odehrají v hale Univerzity Pardubice a začátek je v obou dnech plánován na 9:00 a 12:30. Můžete tedy hráčům přijít vytvořit pěknou atmosféru a usnadnit jim tak vstup na palubovky ligových soutěží tohoto ročníku.

Druhým mužským týmem, který se o tomto víkendu představí je pak naše mužské „Béčko“. Tým poskládaný okolo otců zakladatelů klubu, jakými jsou bezesporu například Petr Papák nebo Patrik Mládek, zatím vyválčil v prvním turnaji 1 bod, když prohrál jen těsně 6:5 s Holicemi a remizoval s Přeloučí. Rozšířit počet pomyslných dublonů ve svém měšci, v podobě bodů, se pokusí v zápasech s „Céčkem“ Litomyšle a s lanškrounskými Draky. Zápas s Litomyšlí bude jistě velkou zkouškou, neboť ta ve svém prvním turnaji nepoznala hořkost porážky a je na děleném prvním místě. Lanškroun oproti tomu zatím má ve statistikách zápasů 1-0-1 a tedy můžeme doufat, že naši hráči misky vah překlopí spíše na stranu porážek a Lanškroun o 3 body oberou. Oba zápasy se hrají v neděli na Univerzitě. Milovníci fotbalu jistě ocení, že z toho prvního, tedy ze zápasu s Litomyšlí, který startuje v 15:00, pohodlně stíhají přejít na nedaleký stadion fotbalový, kde mohou podpořit naše fotbalisty v regionálním derby s Hradcem Králové. U zápasu s Lanškrounem je to pak „buď, a nebo“, protože tento má svůj úvodní hvizd naplánovaný na 19:00. Pokud tedy preferujete florbalové hole a děrované míčky, určitě můžete přijít naše muže podpořit.

Posledním týmem, který se o tomto víkendu představí jsou naše starší žákyně. Ty svoje tři zápasy odjedou odehrát do města pohádek, Rumcajse a Cipíska, tedy do Jičína. V něm se od 9:50 tým postupně utká s Dobruškou, domácím Jičínem, a nakonec s hradeckými Lvicemi. Tým okolo legendární, a bohužel zraněné, Sofie Schejbalové bude chtít určitě navázat na výkony z prvního turnaje, ve kterém dokázaly dámy se zeleným koněm na prsou dvakrát zvítězit a v tabulce se aktuálně vyhřívají na stříbrné pozici s velmi pěkným skóre 43:19. Děvčatům určitě můžete přijet zafandit a podpořit je, neboť Jičín vedle florbalu jistě nabídne i pohádkovou procházku po městě.

Budeme se těšit na viděnou na některém z víkendových klání.