Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
76_20240304_100028.jpg

Preview: Pozvání na klubové soustředění a do města pohádek

Vážení přátelé, sezona nám plyne jako voda a my se dostáváme skoro až k jejímu závěru. Již jen několikero preview nás dělí od zaslouženého odpočinku. Vedle dnešních zápasů bych Vás, respektive Vaše děti velmi rád pozval i na naše klubové soustředění. To proběhne v termínu 22. 7. – 25. 7. v České Třebové a pro všechny nadšence do florbalu je to určitě i perfektní možnost zlepšit svoje dovednosti v tomto sportu. Neváhejte se tedy přes naši Členskou sekci přihlásit, dokud jsou ještě volná místa.

Nyní už ovšem k turnajům, začneme dívčí složkou. Starší žákyně se totiž vydají do města pohádek, tedy Jičína. V neděli je zde od 9:00 čeká tým právě z města pohádek, Jičína, tedy domácí Jičín. Dále si starší žákyně zahrají od 11:40 s Orlicko-Třebovskem, jehož hráček se můžete zeptat, kde se vlastně bude konat klubové soustředění a jak to je v České Třebové krásné. Poslední zápas bude proti Lanškrounu a jeho úvodní výkop je plánován na 12:40.

V neděli si zahrají také starší žáci. Ti se, i přes velmi dobré výkony z minulého dvojturnaje, propadli z důvodů dodatečných přerozdělení v košovém systému, do 4. koše a svoje zápasy si tak dojedou odehrát do Chlumce nad Cidlinou. Zde je v 9:00 čeká domácí Chlumec a v 11:20 Hradec Králové C. A co krom florbalu v Chlumci? Na to odpoví náš segment čtení z Wikipedie: Město se pyšní 1640 domy, ve kterých bydlí 5625 obyvatel. První písemná zmínka pochází z roku 1235, kdy je v majetku Zdeslava z Chlumce z rodu Divišovců. Zdeslav byl nejvyšším číšníkem a je i zakladatelem hradu Český Šternberk, který můžete nalézt nad řekou Sázavou. V Chlumci najdete překrásný zámek Karlova Koruna, který se stejně jako ten pardubický, chlubí volně se promenádujícími pávy. Dále zde najdete vodní hrad nebo děkanský chrám Svaté Voršily založený léta páně 1538. Mezi slavné rodáky patří fotbalisté Ladislav Vízek a Václav Pilař nebo dirigent Mário Klemens. Spousta zajímavostí, které jistě mnoho našich vlajkonošů motivují přijet starším žákům zafandit.

Pokud Vám ovšem neděle nevyhovuje, HAGA se představí na palubovkách i v sobotu. Konkrétně půjde o juniory, kteří své 2 zápasy odehrají v Poličce. Prvním soupeřem bude v 10:30 tým Orel Rtyně v Podkrkonoší, tedy tým z města, přes které jsme Vás v jednom z předchozích preview zvali k pozorování migrujících mrožů. Poté se junioři ještě utkají s B týmem Sokolů Pardubice. Ten je v programech plánován na 15:00.

A poslední tým, který hraje také v sobotu, je náš elitní tým mužů. Ten si ke svým zápasům zajede do nedalekých Předměřic nad Labem. V této velmi pěkné hale se utká v 10:30 po vzoru juniorů s B týmem Sokolů Pardubice. Své záchranářské práce v regionální lize, se pak tým pod vedením harcovníka Ondřeje Jiránka, pokusí zase trochu přiživit směrem k úspěchu i od 14:00 kdy vyzve FBŠ Všestary B, který aktuálně tabulku uzavírá. Velká podpora našich ultras bude jistě vítána!

Vážení přátelé, a to je z tohoto týdne opět vše! Ještě jednou si dovolím pozvat na letní soustředění a těšíme se na některém z turnajů na viděnou!