Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
15_20230427_100304.jpg

Preview: last dance žen a přípravky

Máme tu další zápasový víkend, superfinále je již odehráno a na kolbištích regionálních soutěží už se vše také uzavírá. Za HAGU se o víkendu představí tým našich nejmladších dětí – Špuntů a tým našich dospělých žen, známých také jako Ladies.

Špunti-přípravka

Přípravky se těší na svůj poslední turnaj v sezoně, který se odehraje v neděli 30. 4. ve Skutči. Na programu je především radost ze hry a pohybu. Positivním faktorem je, že ke konci sezony se počet dětí, které chtějí na turnaje jezdit začíná zvětšovat a my se tak můžeme těšit, jaké zážitky si ze skutečské haly, která je známá výtečným občerstvením a výškovými proporcemi pořadatelů, odvezou.


Ladies

Poslední turnaj čeká také náš tým žen. Velmi populární skvadra si poslední body v této sezoně bude chtít přivézt v sobotu 29. 4. z Jičína, města pohádek. Zde nejdříve v 10:30 změří své síly s rivalkami ze Slatiňan a bude to zápas, jenž se svou důležitostí může rovnat pouze snad s finále mistrovství světa v zírání mezi Tomasem Compagniollou a Sigim Spatskim. Naše Ladies nejen, že budou chtít Slatiňanům vrátit porážku 9:7 z této sezony, především je ale vítězstvím v tomto zápase mohou bodově dotáhnout i v dlouhodobé tabulce a zápletka tak může být ještě velmi zajímavá.

To druhý zápas proti Jičínskému „B“ týmu od 14:00 bude mít jiný průběh. Ladies do něj jistě nevstupují v roli favorita, ostatně i bookmakeři jim s kurzem 6.25 dávají spíše pozici týmu, který může překvapit, neboť Jičín je aktuálně třetí v tabulce. Ovšem florbal je krásný sport, v němž se překvapení občas stává, což se ostatně potvrdilo i v prvním letošním vzájemném střetnutí, které dopadlo pro Pardubice příznivě, když dokázaly tým z města známého loupežníkem Rumcajsem porazit 7:5. Uvidíme, jestli letos Ladies porazí Jičín i v druhém vzájemném střetnutí, pokud by se to povedlo, matematicky by mohly dámy vystoupat až na slušné sedmé místo v tabulce.


autor: Tomáš Šimon