32_20230411_170207.png
31_20230411_170245.png
11_20230413_125008.png

Preview: juniorské kategorie v akci, poprvé také mladší žákyně

V třetím dubnovém víkendu nás opět čekají florbalová klání plná sportovních soubojů o cenné body, ale i o radost z hry a sportování. Představí se v něm totiž naše nejmenší kategorie Špuntů, tedy přípravky. Svoji sezonu si ukončí junioři a jeden zápas čeká také na juniorky.

Mladší žákyně

Mladší žákyně si o víkendu pod svou hlavičkou a za pomoci hráček z řad elévek zahrají doplňkový turnaj. Ten se odehraje v Jablonném nad Orlicí tuto sobotu. 

Mezi soupeři budou týmy z Hostinného, Rtyně v Podkrkonoší, Dobrušky a domácího Jablonného. Děvčata budou moc ráda za maximální podporu ze strany našich věrných fans, neboť pro mnoho z nich může být turnaj dobrým vstupem do budoucích klání na ligových kolbištích.


Juniorky

Nejstarší dívčí kategorie, juniorky, se chystají na cestu do SH Pulická v Dobrušce na zápas s místním domácím oddílem. První zápas dopadl jednoznačně pro Dobrušku, 7:0, ovšem juniorky neztrácejí naději a budou chtít ukázat svou kvalitu a z Dobrušky si odvézt „všimné“ v podobě bodů tabulkových i kanadských.

Hned v úterý navíc čeká děvčata zápas s hradeckými lvicemi. Půjde tedy o prestižní derby, kteréžto se, k velké libosti diváků, odehraje v nedalekých Kuklenách. Kdo by měl zájem naše juniorky přijet na tento zápas podpořit, pro toho máme informaci, že utkání začíná ve 20:30.

Do Dobrušky pak můžete zavítat v sobotu, hrát se bude od 12:00.


Špunti-přípravka

Nejmenší kategorii čeká turnaj v domácím prostředí. V nafukovací hale v centru města Pardubice tak naši malí bojovníci budou moci prověřit své schopnosti a nadále je rozvíjet společně s láskou ke sportu.

Určitě přijďte děti podpořit a zafandit jim, turnaj probíhá v sobotu od 9:00.


Junioři

S letošní sezonou se budou loučit naši junioři. Tým pod vedením trenérského dua Vokál-Oliva v sobotu pocestuje do nedalekých Kuklen v Hradci Králové, kde se utká s Chlumcem nad Cidlinou a Předměřicemi.

Oba zápasy by měly být velmi vyrovnanými bitvami, které milovníkům světa Hvězdných válek mohou připomínat například bitvu o Naboo mezi Gungany a Obchodní federací, neboť se týmy v tabulce nacházejí srovnané za sebou.

HAGA je aktuálně na celkovém čtvrtém místě, ovšem stále je matematicky možné po tomto turnaji ukončit sezonu na pozici druhého vícemistra. Junioři by ovšem museli porazit ve vzájemném zápase Chlumec a současně nezaváhat s Předměřicemi, které jsou na pátém místě pouze o 2 body za námi. Zároveň by ještě museli v posledním zápase fandit hradeckému „B“ týmu, který soutěž vede, aby Chlumec také přehrál s plným počtem bodů. Čeká nás tedy zajímavá zápletka, která začne zápasem s Chlumcem v 10:30. Zápas s Předměřicemi pak sezonu juniorů zakončí a úvodní bule je naplánováno na 12:30.


autor: Tomáš Šimon