Související zápasy

Haga Pardubice
32_20230411_170207.png
66_20240201_102927.jpg

Preview: HAGA na univerzitní půdě

Vážení přátelé, i tento týden nás čeká obrovské penzum domácích zápasů a velká šance vidět naše hrdiny v jednotlivých družstvech brázdit domácí palubovky. Naše dnešní pozvánka je tak opět taková pardubická.

V sobotu se na univerzitní půdě v prostorách haly představí naše elitní mužské družstvo. To se aktuálně nachází na posledním místě a v 9:00 ho čeká veledůležitý zápas proti FBŠ Všestary B, tedy proti jejich soupeře na chvostu tabulky. HAGA je za Všestarami o pouhé 2 body, navíc má i 2 zápasy k dobru. I tak by se dalo toto utkání označit za zápas zimního ročního období! I Svitavy, se kterými se muži utkají ve 14:00, se nachází v dolní části tabulky, zde ale půjde již o odskočeného soupeře, který má o 10 bodů více, než HAGA. Zajímavé zápasy, na které můžete dorazit.

V neděli se pak v dopoledním programu univerzitní haly představí naše dorostenky. Ty vyzvou již v 8:00 soupeřky z Hradce Králové a v 11:30 pak Vysoké Mýto. Turnaj nepřeje těm vlajkonošům, kteří si rádi při neděli přispí, pokud ale vstanete a dorazíte, dorostenky, které se zápas od zápasu zlepšují, Vám jistě dopřejí pěkný zážitek. Navíc právě v soubojích s druhým a třetím týmem tabulky, kde se jistě každý fanoušek bude hodit, můžete očekávat krásný florbal a těžká klání. Doražte!

V odpoledním programu pak naváží obě naše ženská družstva. Áčko si zahraje ve 14:30 se Rtyní a v 19:00 s Žacléřem. Béčko čeká ve 13:00 tým z města pohádek, tedy „B“ tým Jičína, v 17:30 pak Rtyně v Podkrkonoší. Během několika málo hodin máte možnost vidět 4 zápasy našich ženských oddílů na jendom místě, což je skvělé! Všechny ženy Vám jistě rády podepíšou svoji kartičku florbalistky nebo se s Vámi vyfotografují. Určitě se doražte podívat, atraktivita je daná! Vždyť Rtyně, se kterou se oba týmy utkají, aktuálně tabulku vede a Béčko města pohádek, Jičína, je Rtyni v patách. Žacléř bohužel tabulku uzavírá, tedy můžeme doufat, že si naše Áčko připíše výhru. Zkrátka to bude krásný turnaj!

Jediným týmem, který si o tomto víkendu zahraje, ale zároveň ne na univerzitě, jsou starší žáci. Ti to ale také nebudou mít daleko a svá utkání v rámci třetího koše si v neděli zajedou odehrát do Předměřic nad Labem. V legendární hale, kde se pořádá i FLAHK, se utkají v 11:20 s Litomyšlí a ve 13:40 je pak čeká pardubické derby se Sokolem „B“. Oba zápasy budou obrovskou výzvou a všichni jsme zvědaví, jak se s ní naši starší žáci popasují.

Vážení přátelé, toto je vše, univerzitních zápasů je požehnaně, výjezd jen jeden. A že Vám něco chybí? Ano! Segment čtení z Wikipedie tentokrát věnujeme vprávě výjezdu do Předměřic nad Labem. Tato obec s 1911 obyvateli leží v nadmořské výšce 240 m. n. m., na svém jihu navazuje zástavbou na obec Plotiště nad Labem, na severu pak na Lochenice. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1397, v roce 2005 odmítlo místní zastupitelstvo jednat o sloučení s Hradcem Králové. Místní zajímavostí údajně jsou renesanční boží muka z roku 1562. Je zde také koupaliště. Tímto je učiněno za dost a těšíme se za týden.