32_20230411_170207.png
31_20230411_170245.png
79_20240318_091403.jpg

Shrnutí: jarní prázdniny za námi, dorostenci bez bodu, béčko vítězí

Po týdnu volna se všechny mládežnické kategorie vrací do tréninkového procesu. Ještě předtím byl víkend, o kterém hráli dorostenci a mužský B tým.

Dorost

Ve vyrovnaném a napínavém prvním zápase se kluci utkali s týmem FBC Dobruška. Již od začátku utkání bylo patrné, že oba týmy jsou připraveny na tvrdý boj o vítězství. První část hry patřila týmu HAGA Pardubice, který se dokázal ujmout vedení 3:0. Filip Zerzán otevřel skóre zápasu, následně se dvakrát prosadil Patrik Belej, asistovaný spoluhráči Jiřím Schejbalem a Jiřím Neradem. Druhá část patřila však týmu FBC Dobruška, který dokázal snížit skóre ve svůj prospěch. Eliáš Hájek a Jiří Malý změnili stav na 3:2. Třetí část byla plná vyloučení, zároveň jsme na začátku periody dali ještě branku, bohužel poslední. Pak už dávala góly pouze Dobruška. Nakonec však tým FBC Dobruška dokázal zvítězit s konečným skóre 5:4. Oba týmy předvedly skvělý výkon a diváci byli svědky dramatického a vyrovnaného zápasu. Nedisciplinovanost nás stála lepší výsledek.

Ve druhém zápase nás čekalo východočeské derby s FbC Hradec Králové B. Úvodní část zápasu patřila týmu HAGA Pardubice, který se ujal vedení brankou Patrika Beleje. Poté se tým FbC Hradec Králové B snažil vyrovnat, což se povedlo přesnou střelou Ondřeje Felgra a dalšími dvěma góly. Druhá část přinesla další gólové zápletky. Patrik Belej a David Ralaus srovnali skóre, následně kluci přidali další branky. Nicméně FbC Hradec Králové B odpovědělo dvěma brankami, které zaznamenali David Svatoň a Adam Karlík. Po prostřední části byl stav 6:5 pro nás. Leč to bylo naposled v zápase, kdy jsme byli ve vedení. Třetí část byla plná napětí. Tým FbC Hradec Králové B se postupně dostával do hry a díky skvělému výkonu Jáchyma Jeřábka a Adama Scheuera dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Navzdory snaze HAGA Pardubice o vyrovnání se jim to již nepodařilo a zápas skončil vítězstvím týmu FbC Hradec Králové B s konečným skóre 9:6.

foto: archiv HAGA Pardubice


Muži B

V úvodním zápase florbalového turnaje se střetla družstva HAGA Pardubice B a SOKOLI Pardubice U50 C. Byl to dramatický duel, který nenabídl mnoho florbalové krásy.  SOKOLI Pardubice U50 C vstoupily do utkání aktivně a už v první části se ujaly vedení díky brance Filipa Bahníka. Nicméně HAGA Pardubice B dokázali odpovědět brankou Daniela Pilného, který vyrovnal stav na 1:1. Ve druhé části se hra vyostřila a oba týmy bojovaly o převahu na hřišti. Branka vše k nepadla. Ve třetí třetině Daniel Sýkora poslal HAGA Pardubice B do vedení, ale "U50-ka" se nevzdala a díky brankám Ondřeje Vichra a Filipa Bahníka se jim podařilo otočit stav ve svůj prospěch na 2:3.V závěru utkání přidalo "béčko" ještě jednu branku, to však už nic nezměnilo na konečném skóre 3:4.

V posledním zápase turnaje se střetla družstva FBC LETOHRAD - Orel Orlice B a HAGA Pardubice B. HAGA Pardubice B vstoupily do utkání aktivně a během první části se jim podařilo dvakrát skórovat, díky brankám od Martina Borna a Daniela Bořetického. Poté skórovaly oba týmy, stav byl 5:2 po první třetině. V prostřední periodě vstřelil gól pouze David Lauterbach s "béčka" Letohradu, a snížil tak na 5:3. A v poslední části dokázal vsítit gól ještě Michal Kuklík z Letohradu. Zápas skončil vítězstvím našeho týmy s konečným skóre 5:4.

foto: archiv HAGA Pardubice


(článek vytvořen s pomocí https://chat.openai.com)