32_20230411_170207.png
31_20230411_170245.png
88_20240410_231921.png

Přípravy akcí k oslavám 10 let: odpovídá Míra Zajíček

Mejdan ve Žluťáku, Out Of Office Open 2024, turnaj v beach volejbalu. V jakém stavu jsou přípravy a na co se můžeme těšit? Odpovědi najdete v článku.

Blíží se květen a s ním i oslavy 10 let Hagy. Akcí je v plánu více, tak se pojďme zeptat Míry Zajíčka na aktuální stav příprav. 

Můžeš nám přiblížit, co všechno nás v květnu a červnu čeká?

Budou to celkem 3 akce, které řadíme pod oslavy 10 let.

Vše odstartuje 7. května první ročník florbalového turnaje firem, který jsme nazvali Out Of Office Open. Je určen pro firemní týmy, které se utkají na malém hřišti na malé branky ve 3 hráčích bez brankáře. Od turnaje si slibujeme, že zvýší povědomí o našem klubu a třeba nám napomůže i do budoucna najít partnery, které naše činnost zaujme a budou nás ochotní podpořit. Pevně věřím, že na tento první ročník budeme každoročně navazovat a bude to akce, která si najde pevné místo ve firemních kalendářích.

O několik dní později se uskuteční samotné oslavy 10 let ve Žluťáku. Budou to vlastně 2 akce v jedné.
Odpoledne bude věnované dětem a mládeži. Pojali jsme to ve stylu "sportovní odpoledne / dětský den". Na místě si děti budou moc projít stanoviště s úkoly, vyfotit se v našem fotokoutku (a fotku si hned vytisknout), nechat si namalovat nějaký obrázek na obličej, zablbnout si na diskotéce, vytvořit si něco hezkého v dílničce nebo kouknout na hasičské auto. Naše mládežnické týmy to pojmou i jako zakončení sezony.
Večerní část bude v převlecích a vedle vyhlášení té úplně nejlepší budou i soutěže, tombola a již zmiňovaný fotokoutek. Celkově bych ale byl rád, aby to bylo hlavně o lidech. Pevně věřím, že se na akci ukáží i ti, co Hagou prošli třeba v úplných začátcích našeho fungování nebo ti, s kterými se potkáváme na hřištích.

Celým dnem nás bude provázet Lukáš Mercl z Hitradia Černá hora a občerstvení zajistí restaurace Tenis Klub.

To zní jako celkem dost práce...

Ano, to souhlasím, práce je dost. Každopádně jsem moc rád, že jsme vytvořili cca 8 členný tým lidí, kteří měli (a snad ještě mají) chuť toto pro ostatní připravit.

Pro koho je akce ve Žluťáku vlastně určená?

Jednoduše, pro všechny. Samozřejmě předpokládám, že v převážné většině přijdou naši členi, ať již současní nebo bývalí. Pevně ale věřím, že přijdou i rodiče a lidé, kteří se například účastnili v začátcích našich sportovních turnajů a již delší dobu jsme je neviděli. Zváni jsou i naši soupeři z florbalových hřišť, ale i široká veřejnost. Kdo o Haze nikdy neslyšel, ve Žluťáku se to určitě dozví.

Takže můžu přijít, i když nemám s Hagou víceméně nic společného?

Ano, samozřejmě.

Teď k turnaji firem. Kolik je momentálně přihlášených týmů do Out Of Office Openu?

Teď, týden před koncem přihlášek, evidujeme 14 přihlášených týmů a ještě cca 5 dalších, které dávají dohromady soupisky. Jsme schopni připravit až 3 hřiště, takže místa je dost. Osobně bych byl rád, kdyby se konečný počet přihlášených pohyboval někde kolem 20.

Jak bude turnaj probíhat?

Přesný herní systém zveřejníme až podle počtu přihlášených, každopádně to připravíme tak, aby každý tým odcházel s pocitem, že si pořádně zahrál. Na pravidla budou dohlížet licencovaní rozhodčí. Vedle samotné hry plánujeme pro účastníky uspořádat takovou menší doplňkovou soutěž. Pro nejmenší pak vytvoříme prostor, kde si budou moc hrát ti, kteří nebudou chtít zrovna fandit svým rodičům.
Občerstvení bude zajišťovat sousedící bar U Davida, kde se celý turnaj může i dohrát (druhý den je volno) :-)
Nejlepší týmy obdrží ceny a tady bych chtěl poděkovat jednotlivým firmám, že nám část cen pro umístěné darují.

Abych nezapomněl, část vybraného startovného darujeme na dobročinný projekt, který ještě vybíráme a budeme komunikovat v následujících dnech.

Je možnost nějakým způsobem pomoci?

Ano, budeme jedině rádi.
Členi Hagy - na každé akci bude potřeba pomoc přímo na místě. Přihlašování se bude dít přes naší členskou sekci, stejně jako se děje u pořádání jednotlivých florbalových turnajů během sezony.
Firmy - ceny do tomboly, ceny do firemního turnaje, dary na naší činnost. Tady se meze nekladou a budeme za cokoliv vděční.

Chtěl by jsi závěrem něco lidem vzkázat?

Rád bych znovu všechny na akce pozval. Opravdu se těším, že zase oprášíme náš slogan "Haga spojuje".

Děkujeme za rozhovor.

Také děkuji.