32_20230411_170207.png
31_20230411_170245.png
16_20230524_100757.jpg

Kluci na víkendovém SPV Open

Uplynulý víkend patřil SPV Open, kde startovaly 3 chlapecké kategorie - v sobotu mladší žáci, o den později starší žáci a dorostenci.

Sobota

Mladší žáci si stanovili 3 herní cíle, kterými chtěli prezentovat. V průběhu turnaje se jim dařilo zlepšovat v herních cíle. Díky tomu herně opanovali turnaj, základní skupinu (o 5 týmech) vyhráli bez ztráty bodu, a následné semifinále zvládli úspěšně. 

Finále s nabídlo vyrovnaný a dramatický průběh, v němž jsme ke konci prohrávali o gól. Nicméně povedená rozehrávka volného úderu pár minut před koncem poslal zápas do nájezdů. V nich byl Orel Přelouči úspěšnější, proto na turnaji zvítězil, nám na přineslo stříbrné umístění.

My jsme si odvezli řadu zážitků, zkušeností a hlavně poznání, že když se soustředíme na herní cíle, projeví se to na předvedené hře i na konečném umístění.

Neděle

Druhou část turnaje jsme pojali jako přípravu pro následující sezónu, aby se hráči poznali mezi sebou, a v případě letošních druhoročních mladších žáků nasbírali zkušenosti s hrou na velkém hřišti 5+1. Z těch důvodů jsme měli na turnaji dva týmy: HAGA Pardubice S (starší žáci) a HAGA Pardubice D (dorost).

Dvě skupiny o třech týmech znamenali, že jakékoliv zaváhání bude stopkou pro postup do semifinále. Bohužel do zastavilo tým dorostenců, kteří nezvládli zápasy s FBC Orlíci a SPV Pardubice. V zápase o 5. místo s Přeloučí jsme si šli od začátku pro vítězství, proto mrzí remíza s pořádajícím SPV ve skupině.

Starší žáci trochu nečekaně postoupili ze skupiny do semifinále, kde nestačili na SPV Pardubice. To nás poslalo do zápasu o bronz, kde jsme ovšem jasně nestačili na rozjetý tým FBC Orlíci. Pro hráče to ale byli především cenné herní zkušenosti, které by jim měli pomoci v příští sezoně.