Související zápasy

Haga Pardubice

Shrnutí: vydřená výhra na závěr pro starší žákyně, muži nepoznali chuť porážky

V Rokytnici v Orlických horách odehrály starší žákyně poslední ligový turnaj. Muži vyrazili do Jilemnice, a z výjezdu mají 6 bodů. A přípravka rozdávala radost na turnaji v Pardubicích.

Přípravka

V sobotu se nafukovací hala v Pardubicích stala dějištěm nadšeného a vzrušujícího dětského florbalového turnaje, který přilákal mladé hráče z různých týmů ke skvělému sportovnímu vystoupení. Naše týmy, HAGA Špunti bílí (tým společně s FbC Skuteč) a HAGA Špunti zelení, se postavily tváří v tvář několika významným soupeřům včetně FBK Piráti Sokol Chrudim, SOKOLI Pardubice, SOKOLI Pardubice B, SOKOLI Pardubice C, FbK Orlicko-Třebovsko, a Orel Přelouč.

Celý turnaj nabídl mladým hráčům skvělou příležitost ukázat své florbalové dovednosti a týmovou sílu. Špunti bílí a Špunti zelení se neztratili a přinesli na hřiště své nejlepší výkony. Zápasy byly plné energie, rychlých útoků a pevné obrany.

Tribuny HAGA Arény byly plné rodinných příslušníků, přátel a fanoušků, kteří povzbuzovali všechny hráče. Atmosféra byla plná nadšení a radosti z florbalu. Každý zápas přinesl nové emocionální okamžiky a napínavé momenty.

Důležitým aspektem turnaje byl také duch fair play a sportovního chování, který byl mezi hráči vyzdvihován. Hráči si navzájem gratulovali a respektovali, což je klíčovým prvkem ve sportu pro mládež.

Po skončení turnaje si hráči odnesli nejen zkušenosti a dovednosti z hřiště, ale také nová přátelství a vzpomínky na skvělý sportovní den.

Starší žákyně

Ve vysoce napínavém zápase se střetla družstva Orel Rtyně v Podkrkonoší a HAGA Girls Pardubice. Hned od začátku zápasu bylo jasné, že diváci uvidí vyrovnanou a dramatickou hru. První část zápasu začala skvěle pro tým HAGA Girls Pardubice, když Adéla Horová otevřela skóre brankou vstřelenou po přihrávce od Terezy Pokorné. Orel Rtyně v Podkrkonoší se však brzy vzpamatoval a díky gólu Markéty Trojanové vyrovnal skóre na 1:1. Následně se Rtyně chopila vedení díky brankám Kláry Nyklíčkové a Markéty Trojanové. Druhá část zápasu nabídla ještě více vzrušení. HAGA Girls Pardubice dokázaly skórovat dvakrát a pokaždé se dotáhnout na rozdíl jedné branky. Orel Rtyně v Podkrkonoší však neztratil naději. Amálie Jiráková přidala další gól, čímž poslala svůj tým do vedení 6:4. Napínavý zápas nakonec skončil vítězstvím Orla Rtyně v Podkrkonoší se skóre 6:4.

Ve druhém zápase florbalového turnaje holky hrály s TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem, a byl to napínavý a dramatický souboj. Zápas začal rychlým gólem Natálie Fröhlichové z trestného střílení, který dal vedení Sokolkám. Tým Dvora pokračoval ve skórování s góly Lucie Gabrielové a Veroniky Joskové, čímž se ujal vedení 3:0. HAGA Girls Pardubice se však nevzdaly a během krátké doby dokázaly zareagovat. Elen Kratochvílová dvakrát skórovala, přičemž pak vyrovnala skóre na 3:3. Sofie Schejbalová jedním z gólů snížila na rozdíl jediné branky. Dramatický závěr první části přinesl opět gól TJ Sokol Dvůr Králové nL, tentokrát Žanety Válové, a tým šel do druhé části s náskokem 4:3. Následný naše holky dokázaly opět srovnat skóre, když Adéla Štefanová skórovala po přihrávce Terezie Zelinkové. Poté vstřelila Elen Kratochvílová další branku v průběhu druhého poločasu, a poslala tým do vedení 5:4. TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem však nezůstal pozadu a díky gólu Lucie Gabrielové vyrovnal na 5:5. Zápas skončil remízou 5:5, což svědčí o vyrovnanosti a kvalitě obou týmů.

Ve třetím zápase florbalového turnaje jsme se střetly s FBC TJ Draci Lanškroun (žákyně)v napínavém souboji. Zápas začal rychlým gólem Elen Kratochvílové pro tým HAGA Girls Pardubice, který dal vedení 1:0. FBC TJ Draci Lanškroun (žákyně) však nezůstal pozadu a podařilo se jim snížit skóre na 2:1 díky gólu Elišky Hanyšové. Tým HAGA poté navýšil svůj náskok gólem Sofie Schejbalové na 2:1. Ve druhé části zápasu skórovala Adéla Štefanová pro tým HAGA Girls Pardubice, čímž zvýšila vedení na 3:1. Sára Mačátová z týmu FBC TJ Draci Lanškroun (žákyně) však dokázala snížit náskok soupeře na 3:2 gólem v druhé části zápasu. Zápas skončil vítězstvím týmu HAGA Girls Pardubice nad FBC TJ Draci Lanškroun (žákyně) s výsledkem 3:2. Tento zápas přinesl divákům sice ospalou, ale vyrovnanou bitvu na hřišti.

Muži A

Ve vysoce napínavém prvním zápase florbalového turnaje se střetla týmy HAGA Pardubice a Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí, který nabídl divákům velké množství gólů a dramatických momentů. Hned na začátku zápasu se Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí ujalo vedení díky brance Jiřího Kramera. Nicméně HAGA Pardubice dokázala odpovědět a srovnat skóre, když se dvakrát trefil Jan Dašek. HAGA pak přidal další dvě branky. Druhá třetina byla plná akce. "Špindl" se snažil dotáhnout skóre, což se jim do konce druhé části podařilo. Ve třetí třetině HAGA Pardubice začala opět dávat góly. Zápas nabral na dramatičnosti, když Vrchlabí snížilo na rozdíl jedné branky v poslední minutě. Nicméně na víc to nestačillo, poté co Jan Dašek přidal sedmý gól svého týmu. Celkově to byl skvělý zápas s mnoha emocemi a góly na obou stranách. Obě mužstva předvedla skvělý výkon a diváci měli co sledovat.

Ve druhém zápase turnaje nás čekalo družstvo SOKOLI Pardubice Excellent B. HAGA Pardubice začala aktivně, avšak SOKOLI Pardubice Excellent B se dokázaly dostat do vedení gólem Milana Randy. Tempo hry se zvyšovalo a oba týmy se střídavě dostávaly do šancí.Druhá část zápasu byla ve znamení trestných minut, kdy hráči obou týmů museli čelit vyloučením. SOKOLI Pardubice Excellent B se dokázaly ujmout vedení, ale HAGA Pardubice se nevzdávaly a stále se snažily snížit náskok soupeře. To se jim na konci třetiny nejenže povedlo, dokonce se dostali do vedení 3:4. Třetí část byla plná emocí a napětí. "Excellent" se snažil dotáhnout skóre, avšak HAGA si dokázala udržet svou výhodu. Mužský A tým si udržel náskok a zvítězil v dramatickém utkání 6:5. Celkově to byl skvělý zápas, který nabídl mnoho akce a gólů. Obě družstva předvedla bojovnost a odhodlání až do posledních minut.